Recykling w centrum zainteresowania konsumentów

0

Najnowszy raport „2009 Annual Recycling Search Report” firmy Earth 911 pokazuje, że konsumenci coraz częściej poszukują informacji o recyklingu produktów. W kategorii interesujących ich urządzeń elektronicznych prym wiodą komputery.

Earth 911 to amerykańska firma zajmująca się promocją oraz dostarczaniem informacji na temat recyklingu. Od blisko dwóch dekad informuje konsumentów o programach, przedsiębiorstwach oraz instytucji świadczących tego typu usługi. Wykorzystuje do tego celu specjalne infolinie, portale informacyjne czy nawet darmowe aplikacje na iPhone’a. Misją firmy jest nie tylko zachęcanie do recyklingu, ale również udzielanie odpowiednich wskazówek dotyczących tego, jak i gdzie to robić.

Earth911 opublikowała raport przedstawiający poziom zainteresowania amerykańskich konsumentów recyklingiem. Zebrane dane to pokłosie jej całorocznej działalności. Wynika z nich, że dziennie blisko 7 tysięcy osób poszukiwało informacji na temat recyklingu produktów, co oznacza 12-procentowy wzrost w skali roku. Earth911 w swojej bazie ma ponad 240 produktów, sklasyfikowanych w dwóch grupach. Pierwszą stanowią kategorie, np. elektronika, szkło, plastik itp., natomiast druga grupa obejmuje poszczególne produkty, np. komputery, puszki aluminiowe czy farby.

Konsumenci najczęściej poszukiwali informacji dotyczących recyklingu urządzeń elektronicznych – 31%, a w dalszej kolejności szkodliwych związków chemicznych (24%) oraz makulatury (10%). Natomiast w klasyfikacji przedstawiającej konkretne produkty prym wiodą komputery, wyprzedzając baterie oraz telewizory. W zestawieniu produktów firma nie przedstawiła szczegółowych danych procentowych.

Raport zawiera również ciekawe dane na temat zachowań konsumentów. Jak się okazuje czynnikiem, który zniechęca do działań jeszcze bardziej wspierających środowisko są pieniądze. Tak uważa 35% respondentów. Według 28% barierą jest dostępność informacji i punktów zajmujących się recyklingiem, a dla 24% know-how. Na pytanie, „czy oddajesz do recyklingu plastikowe torebki” pozytywnie odpowiedziało aż 75% respondentów, a 11% deklaruje, że używa wyłącznie toreb wykonanych z materiałów odnawialnych.

Top 10 – kategorie

 1. Elektronika – 31%
 2. Szkodliwe związki chemiczne – 24%
 3. Makulatura – 10%
 4. Metal – 9%
 5. Plastik – 8%
 6. Części samochodowe – 8%
 7. Sprzęt gospodarstwa domowego – 4%
 8. Szkło – 3%
 9. Ogród – 2%
 10. Budownictwo – 1%

Top 10 – produkty

 1. Komputery
 2. Baterie
 3. Telewizory
 4. Farby
 5. Puszki aluminiowe
 6. Oleje silnikowe
 7. Żarówki
 8. Szkło
 9. Lampy fluorescencyjne
 10. Choinki

Źródło: Earth911.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ