Przełączniki D-Link SMART III

0

Przełączniki SMART III z serii DES-1210 nie mają wentylatorów, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie dla biur, w których wymagana jest cicha praca urządzeń. Brak wentylatorów zmniejsza także zużycie energii.

Model DES-1210-28P jest wyposażony w funkcję zasilania przez Ethernet (PoE) z programowaniem na poszczególnych portach umożliwiającym wyłączenie zasilania w dowolnym porcie w czasie określonym przez administratora.

Przełączniki D-Link SMART III z serii DES-1210 są wyposażone w 24 lub 48 portów 10/100 oraz 2 porty combo 1000Base-T/SFP i 2 porty 1000Base-T. Porty łączy nadrzędnych (uplink) umożliwiają szybkie połączenie z rdzeniem sieci oraz zapewniają wydajne linki do serwerów lub końcówek sieciowych. Agregacja kilku gigabitowych łączy uplink w jeden większy logiczny umożliwia stworzenie nadmiarowych i bardzo szybkich połączeń z farmą serwerów firmy.

W celu ułatwienia obsługi i serwisu DES-1210 zostały wyposażone w program SmartConsole Utility, który wykrywa przełączniki działające w tym samym segmencie sieci. Dzięki temu można wprowadzać ustawienia początkowe w wielu przełącznikach inteligentnych bez zmieniania adresów IP komputerów, co ułatwia uaktualnianie oprogramowania jednocześnie w wielu urządzeniach.

Przełączniki z serii SMART III DES-1210 zapewniają bezpieczeństwo klasy korporacyjnej i ochronę przed zagrożeniami internetowymi dzięki funkcji filtrowania z użyciem listy kontroli dostępu (ACL), która dopuszcza lub blokuje ruch na podstawie adresów MAC i/lub IP. Wykorzystują mechanizm 802.1x w celu zablokowania dostępu do sieci nieuprawnionym użytkownikom.

Funkcja Auto Voice VLAN zapewnia odpowiednią jakość rozmów i gwarantuje przepustowość ruchu VoIP (Voice over IP) bez wprowadzania skomplikowanych ustawień. Przełączniki mają także funkcję gwarantowania jakości usług (QoS) działającą w oparciu o Differentiated Services Code Point (DSCP), która zapewnia dzielenie transmisji głosu, danych i multicastu na różne poziomy, a następnie określa priorytety ruchu sieciowego i nasłuchu IGMP w celu zoptymalizowania przesyłania strumieniowego pomiędzy serwerami a klientami.

Funkcja Loopback Detection (LBD) zwiększa niezawodność środowiska LAN dzięki możliwości wykrywania pętli w sieci ethernet, co zapobiega zablokowaniu sieci przez lawinę broadcastu. Z kolei funkcja diagnozowania kabli ułatwia rozwiązywanie podstawowych problemów z połączeniami w warstwie fizycznej i upraszcza instalację urządzeń w sieci.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ