Produkty ekologiczne na IFA 2010

0

Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej IFA 2010 odbędzie się od 3 do 8 września 2010 r. w Berlinie. W ubiegłym roku swoje produkty zaprezentowało tam ponad 1100 wystawców, których odwiedziło w sumie około 220 tysięcy gości.

Na tegorocznej, jubileuszowej IFA 2010 zadebiutują urządzenia służące do zmniejszania kosztów energii elektrycznej w domach i mieszkaniach. Firma Hama, niemiecki producent, który specjalizuje się w „sprytnych rozwiązaniach”, zaprezentuje swoją ofertę na stoisku liczącym 1700 m. kw.

Podczas targów IFA 2010 Hama zaprezentuje nowe produkty ekologiczne, takie jak: liczniki energii elektrycznej, energooszczędne żarówki LED, wyłączniki zasilania z jednym gniazdem, ogniwa wielokrotnego użytku, które zapewniają zmniejszenie ilości używanych baterii i akumulatorów standardowych, wyłączniki czasowe oraz modele uniwersalnych ładowarek.

Niektóre z tych produktów, m.in. ogniwa wielokrotnego użytku, wyłączniki zasilania z jednym gniazdem czy wyłączniki czasowe powinny jeszcze w tym roku pojawić się na polskim rynku. Według przedstawicieli niemieckiego producenta, którzy powołują się na dane Eurostatu, to właśnie polscy użytkownicy energii powinni być najbardziej zainteresowani tego rodzaju sprzętem.

– Podczas targów zaprezentujemy całą gamę produktów potrzebnych w gospodarstwie domowym do kontrolowania i obniżania kosztów energii. To istotna kwestia, bo z danych Eurostatu wynika, że w Polsce ceny energii rosną najszybciej w całej Unii Europejskiej. Postanowiliśmy więc zaproponować rozwiązania, które umożliwią obniżkę kwot na rachunkach za energię zużywaną w domach i mieszkaniach – mówi Maciej Kramer, kierownik Działu Marketingu i Reklamy Hama Polska. Oficjalny termin wprowadzenia produktów na polski rynek Hama zamierza podać po zakończeniu targów IFA 2010.

Europejski Urząd Statystyczny obliczył, że w latach 2008-2009 ceny energii elektrycznej w Polsce wzrosły o 17,9%, podczas gdy w UE spadły średnio o 1,5%. Za energię drożej płacą jedynie Węgrzy. W przypadku pozostałych mieszkańców krajów unijnych korzystanie z prądu nie wpływa w aż tak znaczącym stopniu na zawartość domowych budżetów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ