Pracownik w centrum uwagi

0

Publikowany od 13 lat przez magazyn „Fortune” ranking „100 Najlepszych Pracodawców” („100 Best Companies to Work For”) powstaje na podstawie badania przeprowadzanego przez Great Place to Work Institute.

Ocena zależy od dwóch kryteriów: zasad polityki i kultury organizacyjnej firmy oraz opinii jej pracowników. Dwie trzecie punktów pochodzi z odpowiedzi na ankietę wysyłaną do losowo wybranych pracowników, jedna trzecia punktów przydzielana jest na podstawie kwestionariusza wypełnianego przez pracodawcę.

– Jednym z kluczowych czynników, które braliśmy pod uwagę w tegorocznej edycji konkursu były działania firm związane z tworzeniem nowych miejsc pracy oraz wsparcie pracowników w radzeniu sobie w czasach recesji – powiedział Hank Gilman, Fortune Deputy Managing Editor.

W tegorocznym rankingu 100 najlepszych pracodawców w Ameryce pierwsze miejsce zajął SAS Institute. Firma uzyskała najwyższe noty w ocenie takich kryteriów, jak opieka nad dziećmi, świadczenia zdrowotne oraz efektywne programy wspierające zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Siedziba firmy w Cary składa się z kilkunastu budynków biurowych rozmieszczonych na rozległym terenie z jeziorem i lasami. Na terenie campusu znajdują się: basen, klub fitness, kilka boisk sportowych, bezpłatne centrum medyczne oraz przedszkole dla dzieci pracowników. Podczas gdy średnia rotacja pracowników w branży oprogramowania wynosi około 22%, w SAS Institute nie przekracza 4%.

Z firm IT znanych na polskim rynku w pierwszej dwudziestce rankingu występują również: na 4. miejscu Google, na 7. NetApp, na 16. Cisco Systems. W rankingu opublikowanym w 2009 r. na pozycji lidera uplasował się NetApp, 4. pozycję zajęło Google, 6. Cisco Systems, 11. Adobe Systems, a 20. SAS Institute. A według rankingu z 2008 r. najlepszym pracodawcą w USA była firma Google, a w pierwszej dziesiątce z firm IT pojawiła się firma Cisco Systems na pozycji 6.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ