PowerMeter bez inteligentnych liczników

0

Inżynierowie z Google połączyli domowe urządzenie służące do monitoringu energii elektrycznej z własną aplikacją PowerMeter. To kolejna inicjatywa twórców wyszukiwarki związana z systemami energooszczędnymi.

Aplikacja PowerMeter współpracuje z niewielkim monitorem TED 5000, odczytującym zużycie domowej energii w czasie rzeczywistym. To jedno z grupy urządzeń dostarczających konsumentom szczegółowych informacji, które zapewniają oszczędne gospodarowanie energią elektryczną.

Użytkownik zestawu PowerMeter oraz TED 5000 może na bieżąco śledzić dane dotyczące zużycia energii oraz tygodniowe trendy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Aplikacja opracowana przez Google do tej pory współpracowała jedynie z inteligentnymi licznikami (smart meters).

Tym razem udało się zapewnić współpracę PowerMeter z prostszym urządzeniem pomiarowym. To spory krok do przodu, choć należy zaznaczyć, że instalacja TED 5000 nie należy do łatwych czynności i wymaga zmysłu technicznego bądź pomocy ze strony elektryka.

Źródło: http://news.cnet.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ