Placówka cloud computing w standardzie LEED

0

Firma SAS Institute planuje budowę placówki cloud computing o powierzchni 3500 m2. Inwestycja ta dostarczy dodatkowej mocy obliczeniowej niezbędnej do przetwarzania rosnącej ilości danych, co pozwoli na rozszerzenie oferty SAS w zakresie rozwiązań OnDemand oraz hostowych.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na hosting rozwiązań SAS planuje utworzenie nowych miejsc pracy w dziale badań i rozwoju (R&D), w swojej głównej siedzibie w Cary (Północna Karolina), gdzie zatrudnionych jest większość pracowników R&D (ponad 1400 osób).

W nowym obiekcie znajdować się będą dwie farmy serwerowe o powierzchni 930 m2 każda. Farma serwerowa nr 1 rozpocznie działalność online w połowie 2010 r. i będzie służyć jako ośrodek wsparcia usług przez 3-5 lat. Farma serwerowa nr 2 na razie zostanie wybudowana jedynie w formie szkieletowej, a wyposażona w infrastrukturę mechaniczną i elektroniczną dopiero wtedy, gdy moce przerobowe farmy nr 1 będą wykorzystywane w 80%.

Zgodnie z przyjętą przez SAS polityką ochrony środowiska naturalnego zakład zostanie zbudowany według standardów LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) odnoszących się do ochrony wód i poszanowania energii. Zrównoważone metody budownictwa promują recykling materiałów i w oparciu o te standardy budowane jest obecnie centrum Executive Briefing Center na terenie campusu SAS w Cary. Natomiast pierwszym należącym do SAS budynkiem wzniesionym według standardów LEED jest kanadyjska siedziba firmy w Toronto, oddana do użytku w kwietniu 2006 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ