Pięć dobrych powodów, by zacząć drukować bezprzewodowo

0

Firma Lexmark International od lat zachęca do korzystania z rozwiązań, które mogą zmniejszyć negatywny wpływ drukowania na środowisko. Jednym z takich rozwiązań jest drukowanie bezprzewodowe.

Coraz większa popularność laptopów nikogo nie dziwi. Są bardziej praktyczne, ergonomiczne, potrzebują mniej miejsca, a przede wszystkim ich cena przestaje być przeszkodą, chociaż nadal są droższe od komputerów stacjonarnych. W dodatku mobilność stała się częścią stylu życia, głównie dzięki powszechnemu użytkowaniu modułów Wi-Fi.

Lawinowy wzrost sprzedaży komputerów przenośnych połączony z demokratyzacją sieci bezprzewodowych to główna przyczyna wejścia w nową erę możliwości drukowania. Rynek urządzeń drukujących wyposażonych w moduł Wi-Fi rośnie w rekordowym tempie – 135% w 2008 r. Wśród ogółu wielofunkcyjnych urządzeń drukujących, które sprzedano w ubiegłym roku, 10% stanowiły urządzenia oferujące możliwość drukowania bezprzewodowego. Dla porównania w 2007 r. odsetek ten wynosił 4%, tymczasem w styczniu 2009 r. wielkość ta wyniosła 16%.

Powód sukcesu jest prosty – bezprzewodowe drukowanie trafia w potrzeby i oczekiwania klientów. Technika ta łączy w sobie prostotę, mobilność, możliwość współużytkowania, ekonomiczność i dbałość o środowisko – równocześnie gwarantując identyczną wydajność jak tradycyjne urządzenia sieciowe.

A oto pięć powodów, ze względu na które należy wybrać drukowanie bezprzewodowe

1. Możliwość współużytkowania
Dzięki modułowi Wi-Fi duża liczba komputerów może korzystać z jednego urządzenia drukującego w domu lub pracy w celu drukowania, kopiowania lub skanowania, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dokumentów.

2. Prostota
Dzięki kreatorom instalacji, wprowadzonym przez czołowych producentów urządzeń drukujących, Wi-Fi zapewnia intuicyjną i prostą instalację. Większość rozwiązań Wi-Fi jest kompatybilnych z bezprzewodowymi routerami. Za pomocą kilku kliknięć myszą laptop może zostać podłączony do drukarki. Sieć bezprzewodowa jest o wiele łatwiejsza w konfigurowaniu od tradycyjnej sieci okablowanej.

3. Mobilność
Technologia Wi-Fi umożliwia drukowanie z dużych odległości (do 90 m w przypadku urządzeń firmy Lexmark). Jest to rozwiązanie idealne dla użytkowników komputerów przenośnych. W pracy pojawia się możliwość drukowania zarówno z sali konferencyjnej, jak i biura. To samo dotyczy drukowania w domu – znika konieczność fizycznej interakcji z urządzeniem.

4. Dbałość o środowisko
Technologia Wi-Fi zapewnia korzystanie w domu czy biurze z jednego urządzenia przez wielu użytkowników. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie zużycia energii i zmniejszenie liczby wykorzystywanych materiałów eksploatacyjnych.

5. Wydajność
Drukarki bezprzewodowe zapewniają taką samą szybkość i jakość drukowania, jaką osiągają drukarki podłączone kablem USB, niezależnie od mocy sygnału sieci. Bezpieczeństwo i poufność danych również na tym samym poziomie. Sieć bezprzewodowa zabezpieczona jest kluczami WEP, WPA lub WPA2, które umożliwiają kontrolowanie dostępu.

Swoboda i prostota użytkowania w połączeniu z efektywnością tłumaczą rynkowy sukces rozwiązań druku bezprzewodowego. W ślad za komputerami przenośnymi i bezprzewodowymi routerami druk bezprzewodowy osiągnął technologiczną dojrzałość, niezbędną do przekonania i przyciągnięcia klienta.

Magdalena Prendota
Marketing Manager, Lexmark Polska

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ