Osprzęt do systemów fotowoltaicznych w C&C Partners

0

C&C Partners wprowadza na rynek polski kompletną ofertę osprzętu do budowy systemów fotowoltaicznych tj. kable, złącza, inwertery.

Producentem kabli jest holenderska firma Eldra, specjalizująca się w wytwarzaniu wielu rodzajów kabli, w tym również tak specjalistycznych jak okablowanie systemów fotowoltaicznych. Producentem dedykowanych wtyków, gniazd i inwerterów jest firma Solinq, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie energii słonecznej na rynku holenderskim, belgijskim, francuskim i niemieckim dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. W swoim portfolio posiada kable, złącza, elementy montażowe jak i kompletne rozwiązania. C&C Partners podobnie jak Eldra oraz Solinq należą do międzynarodowej Grupy TKH, która wyspecjalizowała się w rozwoju oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w telekomunikacji, systemów instalacji budynkowych oraz rozwiązań przemysłowych.

Kable, złącza, wtyki, inwertery do systemów fotowoltaicznych produkcji Eldry albo Solinq znajdują zastosowanie przede wszystkim w układach do produkcji energii w elektrowniach słonecznych zarówno przemysłowych jak i przydomowych.
Kable firmy Eldra wykonane są w technologii bezhalogenowej i posiadają powłokę odporną na ozon i UV, niektóre serie nawet na gryzonie. Charakteryzują się dużą elastycznością, co ułatwia ich układanie. W zależności od wymagań instalacyjnych dostępne jest 5 rodzajów wykonania okablowania o grubości od 2,5mm2 do 35mm2. Kable serii ELDSOLAR TUV posiadają specjalną powłokę XL-HFFR, która znacząco przedłuża ich żywotność a także jest trudnopalna. Kable Eldry w wersji Multinorm dedykowane do systemów fotowoltaicznych posiadają certyfikat TUV i UL, który świadczy o najwyższej ich jakości.

Złącza firmy Solinq dedykowane do instalacji systemów fotowoltaicznych, zarówno do kabli połączeniowych jak i instalacyjnych wykonane są z materiałów najwyższej jakości, odporne są na działanie ozonu i promieni UV, dzięki czemu spełniają rygorystyczne normy i standardy TUV i UL. W zależności od wersji złącza są pozłacane lub posrebrzane w celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości połączenia Żółtoczarna kolorystyka ułatwia pracę instalatorom. Wszystkie złącza są zgodne ze standardem złącz MC3 i MC4.

W ofercie C&C Partners dostępne jest ponad 30 inwerterów Solinq do instalacji zarówno 1-fazowych jak i 3-fazowych w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej do różnej wielkości instalacji.

Systemy fotowoltaiczne są bardzo popularne w Europie Zachodniej. Od lat funkcjonują jako źródła zasilania w prywatnych domach, na kempingach, jachtach, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych takich jak stacje pomiarowo- rozliczeniowe gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej w Niemczech, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii. Zachętą do wykorzystania fotowoltaiki jest nie tylko aktualny ekologiczny trend w budownictwie, ale również wsparcie finansowe udzielane przez instytucje rządowe w wyżej wymienionych krajach. W 2012 roku w Niemczech zainstalowano rekordową moc ogniw słonecznych o mocy 7 600 MW, co daje całkowitą moc 32 000 MW dla tego źródła energii odnawialnej. W Unii Europejskiej instalacje solarne w Hiszpanii, południowych Włoszech, Holandii i w Niemczech osiągają już parytet sieci czyli stają się konkurencyjne wobec energetyki konwencjonalnej. Uważa się, że w kolejnych latach, ze względu na spadek cen energii odnawialnej, parytet sieci będzie obejmował kolejne kraje UE.
Kable, złącza, wtyki, inwertery do systemów fotowoltaicznych produkcji Eldry albo Solinq są kompatybilne ze wszystkimi powszechnie stosowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, które spełniają europejskie standardy w tej dziedzinie.
„Zakładamy, że Polska również wkrótce będzie podążać tą samą drogą, bo według norm unijnych musimy jako kraj coraz więcej korzystać z odnawialnych żródeł energii. Dlatego C&C podjęło odważny krok i już teraz wprowadza kompletne rozwiązania do systemów fotowoltaicznych”. wyjaśnia Łukasz Jankowski, Dyrektor Marketingu C&C Partners.

Całkowita moc ogniw fotowoltaiczych aktualnie funkcjonujących w Polsce waha się między 2 a 3 MW (wg. Urzędu Regulacji Energetyki). Do największych instalacji tj. powyżej 20 kW należą Farma Fotowoltaiczna w Wierzchowicach (1,0 MW), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Rudzie Śląskiej (311 kW), Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi (82 kW), przedsiębiorstwo Frosta w Bygdoszczy (80,5 kW), Centrum Fotowoltaiki w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (54 kW), Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie (20 kW). Dzięki wprowadzeniu na rynek kompletnego osprzętu do rozwiązań fotowoltaicznych C&C Partners posiada obecnie bardziej kompleksową i konkurencyjną ofertę dla zakładów przemysłowych, biur, a także obiektów użyteczności publicznej takich jak lotniska, dworce, szpitale, gdzie liczy się niezawodność, trwałość i funkcjonalność rozwiązań.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ