Nowy HP Deskjet przyjazny dla środowiska

0

Firma HP wprowadziła do sprzedaży nowy system druku Deskjet, który obniża koszty druku i ogranicza wpływ na środowisko naturalne.

Nowy system obejmuje przeprojektowaną głowicę drukującą, przelotowy zasobnik papieru dostosowany do potrzeb nowego systemu druku, wkłady atramentowe o standardowej i ekonomicznej pojemności, zgodne z nowymi drukarkami Deskjet, które wykorzystują niewielki mechanizm druku o niskim zużyciu energii.

Urządzenie HP Deskjet 2050 ma certyfikat Energy Star. Zużywa 9 watów w trybie aktywnym (poprzedni model, HP Deskjet F2480 – 22,8 wata w trybie aktywnym), 2,3 wata w trybie gotowości, 1,2 wata w trybie uśpienia i 0,3 wata, kiedy jest wyłączone. HP Deskjet 2050 jest sprzedawane w torbie wielokrotnego użytku, a jego opakowanie jest wykonane w 99% z materiałów nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Nowa rodzina Deskjet będzie sprzedawana ze standardowymi wkładami HP 301, czarnym i trójkolorowym, które zapewniają odpowiednią jakość druku na zwykłym papierze dzięki nowym formułom barwnikowego atramentu kolorowego i pigmentowego atramentu czarnego.

Wkłady atramentowe HP 301 składają się nawet w 70% z materiałów wtórnych pochodzących ze zużytych wkładów HP (procent materiałów wtórnych według wagi pustego wkładu) oraz z innych źródeł, takich jak butelki na wodę, przetwarzanych w ramach unikatowego procesu recyklingu w „pętli zamkniętej”. Ponadto sprzedawane są w opakowaniach w 100% nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Zużyte wkłady można łatwo poddać recyklingowi w ramach programu HP Planet Partners (bezpłatnej usługi). Korzyści środowiskowe oferowane przez wkłady atramentowe HP 301 są wymienione na etykiecie HP Eco Highlights na opakowaniu produktu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ