Nowy benchmark TPC-Energy

0

Organizacja Transaction Processing Performance Council, zajmująca się już od ćwierćwiecza testami wydajnościowymi w dziedzinie przetwarzania danych, opracowała nowy benchmark TPC-Energy. Specyfikacja ułatwi wybór energooszczędnego rozwiązania, dostosowanego do potrzeb obliczeniowych i budżetu nabywcy.

TPC-Energy opisuje metodologię pomiarów energii w serwerach przetwarzających dane, dyskach oraz innych komponentach systemów odpowiadających za procesy obliczeniowe. Warto zaznaczyć, że TPC jest autorem innych uznanych w branży IT benchmarków, m.in. TPC-E – ocenia jakość rozwiązana w zakresie przetwarzania danych czy TPC-H – testy hurtowni danych.

– W ostatnich latach szybko rośnie liczba instalowanych serwerów, a do ich obsługi, uruchomiania i chłodzenia potrzebna jest coraz większa ilość energii. W rezultacie energooszczędność stała się jednym z trzech najważniejszych kryteriów decydujących o zakupie sprzętu IT. Dlatego nabywcy potrzebują czytelnych kryteriów umożliwiających porównanie ceny, zużycia energii oraz wydajności – tłumaczy Mike Nikołajev z TPC.

Nowy benchmark spotkał się z ciepłym przyjęciem analityków. Zdaniem Nika Simpsona z Burton Group specyfikacja TPC-Energy to pierwszy krok w zupełnie nowym kierunku – działy IT będą mogły oceniać rozwiązania pod kątem efektywności energetycznej.

Źródło: www.cnet.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ