Nowe przełączniki w programie „Szare na Zielone”

0

Firma D-Link wprowadza nową serię przełączników xStack DGS-3200 wyposażonych w technologię D-Link Green, która obniżając zużycie energii elektrycznej w całej sieci, zmniejsza koszty systemów IT i ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Przełączniki z serii DGS-3200 będą włączone do proekologicznego programu „Szare na Zielone” firmy D-Link.

Dzięki technologii D-Link Green porty, do których nie podłączono żadnych złączy ani aktywnych urządzeń, są automatycznie wyłączane w trybie oszczędności energii. Technologia ta automatycznie wykrywa również długość kabla między portem przełącznika a urządzeniem końcowym, optymalizując ilość energii zużywanej do obsługi połączenia i zmniejszając rozproszenie ciepła.

Seria obejmuje zarządzalne przełączniki gigabitowe warstwy 2, dostępne w wersji z 10- i 24- portowej. Model DGS-3200-10 z 8 portami gigabitowymi i 2 portami SFP oferowany jest w kompaktowej obudowie stelażowej o wysokości 28 cm. Urządzenie pracuje ciszej (eliminacja wentylatorów) i emituje mniej ciepła. Model DGS-3200-24 z 20 portami gigabitowymi i 4 portami SFP został wyposażony w inteligentny moduł chłodzenia z dwoma wentylatorami o automatycznie optymalizowanej prędkości.

We wszystkich przełącznikach serii DGS-3200 udało się inteligentnie połączyć zabezpieczenia punktów końcowych i bram. Zintegrowane rozwiązanie zabezpieczające obejmuje przełączniki, zaporę firewall i bezprzewodową sieć lokalną WLAN oraz umożliwia ujednolicone zarządzanie zagrożeniami w całej sieci. Zapewnia również kontrolę dostępu i ochronę w czasie rzeczywistym za pomocą rozwiązań NAP (Network Access Protection) firmy Microsoft oraz technologii ZoneDefense firmy D-Link, która umożliwia integrację przełączników z zaporą D-Link NetDefend w celu utworzenia architektury proaktywnych zabezpieczeń.

Przełączniki serii DGS-3200 obsługują zarówno protokół IPv4, jak i IPv6. Oba modele otrzymały certyfikaty IPv6 Phase-2.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ