Nowe narzędzia CA do ochrony środowiska naturalnego

0

Firma Computer Associates rozszerzyła funkcjonalność pakietu ecoSoftware o nowe narzędzia, które zapewniają zarządzanie oraz monitorowanie działań zmierzających do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Nowe narzędzia to ecoGovernance 1.5 – pakiet zapewniający ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii elektrycznej i innych zasobów. Drugie z nowych narzędzi – ecoMeter umożliwia ciągły monitoring zużycia energii w data center oraz w firmowych urządzeniach IT.

Collin Bannister, wiceprezydent ds. sprzedaży w CA, w rozmowie z portalem BusinessGreen.com wyjaśnia, że nowa aplikacja ułatwi przedsiębiorcom tworzenie zestawień oraz analiz dotyczących emisji gazów cieplarnianych oraz pokaże wpływ ich działania na środowisko. Według niego śledzenie danych dotyczących emisji substancji szkodliwych jest żmudnym procesem. Przedsiębiorcy nie potrafią oszacować tych wartości. Za pomocą ecoSoftware będą mogli uzyskać potrzebne dane automatycznie albo z wykorzystaniem aplikacji biznesowych zawierających informacje o kosztach zużycia energii.

Wprowadzenie na rynek nowych aplikacji CA nastąpiło tydzień po wdrożeniu dla Tesco zaawansowanego systemu, który zapewnia dokładną analizę carboon footprint (wskaźnika emisji związków węgla) produktów wchodzących w skład oferty sieci handlowej.

CA spodziewa się dużego popytu na oprogramowanie ze strony instytucji finansowych oraz firm zajmujących się sprzedażą detaliczną. W Wielkiej Brytanii od kwietnia 2010 r. ma obowiązywać przepis, który będzie obligować około pięć tysięcy firm do tworzenia rocznych raportów zawierających informacje o emisji gazów cieplarnianych. Z kolei międzynarodowa inicjatywa Carbon Disclosure Project skupia ponad 2,5 firm z całego świata, które zamierzają mierzyć i ujawniać dane dotyczące emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Źródło: www.businessgreen.com

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ