NetDefend D-Link DFL-160 – zapora UTM dla SOHO

0

Firma D-Link wprowadza na rynek małych sieci biurowych i domowych (SOHO) zaporę NetDefend D-Link DFL-160 z ujednoliconym zarządzaniem zagrożeniami (Unified Threat Management — UTM). Zapora automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy, co pozwala zaoszczędzić energię.

D-Link_zapora_DFL-160_A1

Urządzenie monitoruje ruch w sieci i aktywnie blokuje treści niebezpieczne, w tym wirusy i robaki. Zapobiega szkodom powodowanym przez niebezpieczne programy, hakerów i inne zagrożenia sieciowe. Może też wyłapywać i blokować treści niepożądane lub ograniczać dostęp do pewnego rodzaju serwisów zgodnie z polityką danej firmy.

Zaporę wyposażono w rozwiązania do filtrowania sieci Kaspersky Lab, system zapobiegania włamaniom Endeavor Security oraz rozwiązania do filtrowania treści ContentKeeper Technologies.

DFL-160 zapewnia przepustowość zapory do 70 Mb/s i sieci VPN do 25 Mb/s dzięki szybkiemu interfejsowi Gigabit Ethernet, który ułatwia uzyskanie zgodności operacyjnej z dotychczasowym sprzętem sieciowym. Oddzielny gigabitowy port DMZ obsługuje serwery, które mają być widoczne z zewnątrz.

Dzięki technologii oszczędzania energii D-Link Green zapora DFL-160 jest urządzeniem ekologicznym. Automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ