Nagroda w kategorii Eko Flota dla Ricoh Polska

0

Firma Ricoh Polska została wyróżniona w kategorii Eko Flota w organizowanym przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów konkursie promującym działania na rzecz ochrony środowiska, m.in. dzięki wprowadzaniu rozwiązań wykraczających poza standardowe działania.

W konkursie przyznano nagrody w kategoriach: Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy oraz Eko Flota. W kategorii Eko Flota ankietowani oceniali m.in. liczebność floty, średnią emisję CO2 w przeliczeniu na jeden samochód, organizowanie szkoleń dla kierowców na kursach eco-drivingu oraz podejmowanie działań wpływających na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

– Dla Ricoh działania związane z ochroną środowiska są bardzo ważne i wynikają z filozofii zarządzania całego koncernu – powiedział Paweł Barski, PR & Marketing Communication Manager Ricoh Polska. – Jesteśmy świadomi naszego wpływu na środowisko, wynikającego z użytkowania floty samochodowej i dlatego staramy się pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad. W tym przypadku najbardziej istotnym działaniem jest zmniejszenie emisji CO2 powstającego w wyniku spalania paliw poprzez: wybór samochodów o odpowiednich charakterystykach silników, optymalne planowanie tras dojazdu do klientów dla techników serwisu i handlowców oraz odpowiedni „zielony” sposób prowadzenia samochodów (eco-driving), jak również uczestniczenie w akcjach zalesiania jako offset nadwyżki emisji.

Nagrodzeni otrzymali oryginalne statuetki, przygotowane specjalnie na potrzeby konkursu przez artystę rzeźbiarza z recyklingowanych części samochodowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ