Nagroda 2010 Green Enterprise IT dla HP

0

Firma HP zdobyła prestiżową nagrodę 2010 Green Enterprise IT przyznawaną przez instytut Uptime. Została nagrodzona w kategorii „Projekt centrum przetwarzania danych” za ośrodek Wynyard w Wielkiej Brytanii, oddany do eksploatacji we wrześniu 2009 r.

Nagrody Green Enterprise IT wyróżniają firmy i instytucje, które wprowadzają pionierskie ulepszenia w zakresie eksploatacji środowisk informatycznych i centrów przetwarzania danych oraz dostarczają technologie zapewniające znaczne zmniejszenie zużycia energii.

Ceremonia wręczania nagród Green Enterprise IT stanowiła część piątego dorocznego sympozjum instytutu Uptime. Nagrody instytutu Uptime w 2010 roku były sponsorowane przez firmę Jones Lang LaSalle oraz Urząd Badań i Rozwoju w Zakresie Energii stanu Nowy Jork. Kandydatury do nagród były oceniane przez niezależny panel ekspertów wybranych przez Uptime Institute.

Nagrodzone centrum przetwarzania danych w Wynyard używa dużej ilości świeżego powietrza dostarczanego przez wentylatory za pośrednictwem wysokowydajnych filtrów. Pozwala to zmniejszyć ilość energii niezbędnej do chłodzenia. Budynek jest zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności energetycznej i zachowaniu równowagi w środowisku naturalnym. Wykorzystywane są w nim materiały z recyklingu oraz gromadzona woda deszczowa.

Zużycie energii zredukowano do 25 tys. megawatogodzin w roku. Serwery umieszczono w szafach rackowych jasnego koloru, żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na światło. Redukcja CO2 jest ekwiwalentna emisji 2240 domów w ciągu roku lub 4960 samochodów w roku lub powrotom 8800 pasażerów samolotami z Londynu do Nowego Jorku. W data center wykorzystywane są również techniki wirtualizacji, żeby ograniczyć liczbę serwerów i potrzebnych na ich chłodzenie urządzeń klimatyzacji.

– HP od dawna stara się zwiększać wydajność energetyczną centrów przetwarzania danych i dba o środowisko naturalne – powiedział Ed Kettler pełniący funkcję stratega w dziale „ekologicznej” informatyki HP. – Czujemy się zaszczyceni faktem, że instytut Uptime nagrodził HP za wyjątkowe rozwiązania projektowe zastosowane w ośrodku Wynyard.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ