Minimalizacja wpływu procesu druku na środowisko

0

Drukarka HP LaserJet kończy 25 lat. Od momentu rynkowego debiutu w maju 1984 r. HP LaserJet Classic na świecie sprzedano ponad 132 miliony takich drukarek.

– W 1984 r. tradycyjny druk biurowy opierał się na hałaśliwych drukarkach rozetkowych i igłowych, które cechowały się nierówną jakością, zmienną rozdzielczością obrazu i ograniczoną liczbą czcionek – mówi Tatiana Fish, dyrektor ds. marketingu urządzeń LaserJet i rozwiązań dla małych i średnich firm w Dziale Druku i Przetwarzania Obrazu HP na region EMEA, komentując jubileusz 25-lecia LaserJet.

Najnowsze produkty HP LaserJet minimalizują wpływ procesu druku na środowisko dzięki technologii Instant-on, która zapewnia zużycie do 50% mniej energii i jest o 50% wydajniejsza niż tradycyjna technologia laserowa. Od czasu wprowadzenia w 1993 r. do dziś dzięki technologii Instant-on emisja dwutlenku węgla została zmniejszona o 5,25 mln ton, co odpowiada eliminacji z ruchu drogowego ponad 1,1 mln samochodów. Dane pochodzą z firmy Quality Logic: liczbę ton dwutlenku węgla, który nie trafił do atmosfery, obliczono na podstawie emisji elektrowni towarzyszącej produkcji zaoszczędzonej energii, liczbę samochodów obliczono na podstawie ilości spalanej benzyny.

– Dzisiejsze drukarki oferują dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczenia, kontrola dostępu, dostęp bezprzewodowy oraz możliwość zarządzania dokumentami i urządzeniami – wyjaśnia Wojciech Grunwald, dyrektor Działu Produktów i Rozwiązań dla Przedsiębiorstw w Dziale Druku i Przetwarzania Obrazu HP Polska.

Na przykład usługa Web Jetadmin 10 (ostatnio nagrodzona przez Buyers Lab International) pomaga pracownikom działu IT zdalnie monitorować urządzenia drukujące (HP oraz innych producentów) podłączone do sieci, sporządzać raporty dotyczące użycia urządzeń i poziomów aktywności, kontrolować dostęp użytkowników, a nawet zdalnie zamawiać materiały eksploatacyjne.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ