Look Out – innowacyjność podstawą zrównoważonego rozwoju

0

Wyniki drugiego raportu Look Out nt. międzynarodowych trendów niezbędnych do zapewnienia zrównoważonego wzrostu przedsiębiorstw wykazują kluczową rolę technologii we wspieraniu wzrostu dochodów firm, budowaniu współpracy z klientami i partnerami oraz zdobywaniu nowych możliwości biznesowych.

Dokument opracowany przez firmę Atos Origin, pod nadzorem ekspertów biznesowych Atos Consulting, analizuje nowe trendy w biznesie, zagrożenia operacyjne, a także szanse rozwojowe we wszystkich sektorach działalności gospodarczej.

Biorąc pod uwagę szybkie rozprzestrzenianie się niekorzystnej koniunktury ekonomicznej na całym świecie, autorzy raportu podkreślają, że przejrzystość i możliwość śledzenia działań są dla badanych firm ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dotyczy to zarówno kwestii odbudowania zaufania klientów, jak i sprostania regulacjom prawnym w najbardziej efektywny kosztowo i czasowo sposób.

Jednym ze sposobów osiągania innowacyjności jest stosowanie technologii umożliwiających nowe formy współpracy, takich jak sieci społeczne, poprzez gromadzenie, aktualizowanie i udostępnianie informacji online pomiędzy ogólnoświatowymi oddziałami firm.

Według autorów raportu Look Out liderami w tej dziedzinie są firmy takie jak Procter & Gamble, Fiat i LEG. Używają one aplikacji typu Crowd Sourcing, dzięki którym zyskują nowe spojrzenie na projektowanie produktów i zagadnienia techniczne.

Z raportu wynika, że polityka zrównoważonego rozwoju firm, polegająca na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla, wdrażaniu technologii green i zmniejszaniu wykorzystania energii, poprawiają współpracę z partnerami i pomagają w pozyskiwaniu nowych rynków.

W raporcie analizowano również wpływ starzenia się populacji na sytuację biznesu w dzisiejszych czasach. Ponieważ znaczna część pracowników przechodzi na emeryturę lub zmienia pracę na mniej wymagającą, firmy muszą zapewnić wykorzystanie ich wiedzy, przy jednoczesnym przejściu pokolenia Y na technologie cyfrowe.

Źródło: www.atosorigin.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ