LifeSize Passport dla telepracy

0

Firma LifeSize Communications zaprezentowała LifeSize Passport – tani, przenośny system wideokonferencji HD o wadze poniżej 0,5 kg (z zasilaczem i przewodami 1,17 kg), mieszczący się w dłoni użytkownika.

Urządzenie dostępne jest w 2 wersjach: z kamerą Focus i zintegrowanym mikrofonem oraz z kamerą z głowicą PTZ (z funkcją sterowania obrotem, kątem nachylenia i powiększeniem) oraz mikrofonem konferencyjnym.

System przesyła audio HD i wideo HD w rozdzielczości 720p, w tempie 30 klatek/s. Obsługa połączenia wideo HD przy przepustowości zaledwie 1 Mb/s w dowolnej sieci IP, maksymalne wykorzystanie pasma 2 Mb/s. Technologia Adaptive Motion Control dynamicznie dostosowuje się do zmieniających się warunków sieciowych, zapewniając odpowiednią jakość i czytelność obrazu.

– Firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania wideokonferencyjne, traktując je jako sposób na usprawnienie komunikacji wewnątrz organizacji – powiedział Scott Morrison, wiceprezes ds. badań, Gartner Inc. – Wideokonferencje zazwyczaj zapewniają obniżenie wydatków na podróże o co najmniej 20%, a czasami nawet o 50% w stosunku do standardowych budżetów.

Przyczyniają się także do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

LifeSize Passport pojawi się na polskim rynku w listopadzie 2009 r. w ofercie wyłącznego dystrybutora LifeSize w Polsce – firmy MEDIAZ.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ