Lexmark: Program Zwrotu Zużytych Wkładów

0

Aby zachęcić klientów do poddawania recyklingowi pustych tonerów urządzeń drukujących, firma Lexmark od kilkunastu lat propaguje Program Zwrotu Zużytych Wkładów. Główną ideą programu jest zmniejszenie ilości odpadów stałych oraz zasobów zużywanych w procesach produkcji poprzez odpowiednie przetworzenie pustych wkładów.

Badania Cyklu Życia (Lexmark LCA) wykazały, że obciążenie środowiska generowane w procesach druku w 80% pochodzi ze zużycia papieru, a w 6% ze zużycia tonerów. Realizując swój Program Zwrotu Zużytych Wkładów, Lexmark zapewnia możliwość bezpłatnego oddania zużytych kaset z tonerem, w tym celu współpracuje z wieloma firmami, które zajmują się zbieraniem odpadów.

Firma Lexmark zaprojektowała nawet specjalne pojemniki, które umożliwiają zwrot zużytych wkładów. Udostępnia je bezpłatnie, w dwóch rozmiarach – mały pojemnik może pomieścić 5-15 zużytych wkładów, duży 16-40 kaset po tonerze. Firma oferuje także usługę dostarczania i wymiany pojemników.

Jeśli wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych nie jest duże, zużytą kasetę należy włożyć do plastikowego worka a następnie do pudełka, w które zapakowany był nowo zainstalowany wkład i tak przygotowane co najmniej dwie kasety wysłać do firmy Lexmark przez kuriera.

Przesyłkę można zamówić telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wysyłając faksem formularz ze strony internetowej firmy Lexmark.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ