Lexmark Ekosymulator – drukowanie a środowisko

0

Firma Lexmark udostępniła narzędzie, które pomoże zmniejszyć negatywny wpływ drukowania na środowisko. Internetowy Ekosymulator bada zwyczaje użytkowników drukarek i pomoże sprawdzić, na ile są one nieprzyjazne dla środowiska.

Przeprowadzone przez firmę Lexmark analizy cyklu życia urządzeń drukujących wykazały, że emisja gazów cieplarnianych wywołana jest przede wszystkim nadmiernym zużyciem papieru, a nie poborem energii, który jest źródłem zaledwie 10% całej emisji.

Ekosymulator (http://lexmark-mea.com/central/green_tools/ecosimulatorinkjet/PL) opracowany dla firmy Lexmark przez Bio Intelligence Service (www.biois.com) pomaga zrozumieć, w jaki sposób procesy związane z drukiem oddziałują na zmiany klimatyczne, przyczyniają się do wyczerpywania zasobów naturalnych oraz zanieczyszczania środowiska. Udzielając odpowiedzi na kilka prostych pytań dotyczących zwyczajów drukowania, klienci będą mogli dowiedzieć się, jak zredukować swój negatywny wpływ na otoczenie – drukując mniej i oszczędzając energię.

Ekosymulator, analizując uzyskane odpowiedzi, oblicza wpływ nawyków drukowania użytkownika na środowisko, biorąc pod uwagę każdy etap życia produktu – od wyprodukowania aż po koniec eksploatacji. Rezultaty przedstawione są jako łączny roczny wpływ na środowisko za pośrednictwem trzech kluczowych czynników: globalne ocieplenie, ubytek ozonu, zużycie surowców nieodnawialnych. Obrazują one korzyści płynące z nowych nawyków drukowania za pomocą łatwych do zrozumienia wskaźników, np. wskaźnik emisji CO2 jest wyrażony za pomocą liczby km jazdy motocyklem.

Narzędzie zaprojektowano dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ