Ładowarka USB do baterii Pure Energy

0

W listopadzie 2009 r. na polskim rynku pojawiły się ładowalne baterie alkaliczne Pure Energy i przeznaczone do nich specjalne ładowarki. Teraz dostępne są również ładowarki zasilane przez złącze USB z notebooka lub komputera.

Zastąpienie baterii alkalicznych akumulatorami NiMH nie sprawdza się w wielu urządzeniach, np. pilotach do telewizorów i bram, zabawkach czy latarkach, gdy urządzenie jest rzadko używane i pobiera niewiele energii, ponieważ akumulatory rozładowują się samoistnie nawet wtedy, gdy urządzenie nie jest używane.

Nowe baterie alkaliczne skonstruowane w kanadyjskiej firmie Pure Energy łączą zalety tradycyjnych baterii alkalicznych oraz ładowalnych baterii NiMH.

Zgodnie z zaleceniem producenta baterii Pure Energy nie należy stosować do aparatów fotograficznych i fleszy oraz innych urządzeń o dużym poborze energii (powyżej 1,5 Ah), ponieważ wówczas szybko się rozładowują.

Ładowarki USB umożliwiają jednoczesne ładowanie 2 baterii typu AA (LR06) lub 2 baterii typu AAA (LR03). Sprzedawane są w komplecie z dwiema bateriami AA w sugerowanej cenie detalicznej 28,90 zł (z VAT).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ