„Kodeks Dobrych Praktyk” w zakresie produkcji UPS-ów

0

Komisja Europejska w ramach Planu Ramowego Redukcji Zużycia Energii, stawiając za cel osiągnięcie 20-procentowych oszczędności w zużyciu energii na kontynencie do 2020 r., wydała szereg kodeksów postępowania dla producentów sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Firma Emerson Network Power wdrożyła zalecenia Kodeksu Postępowania w zakresie produkcji zasilaczy bezprzerwowych (UPS). Celem kodeksu jest zobowiązanie producentów UPS-ów do stosowania odpowiednich środków, procedur i takich metod produkcji, które maksymalizują efektywność energetyczną zasilaczy UPS.

Kodeks podyktowany jest potrzebą ograniczenia dodatkowego zużycia energii związanego z zasilaczami UPS i wynika wprost z rosnącego wykorzystania tych urządzeń, odgrywających ważną rolę w gwarantowaniu ciągłości biznesowej przedsiębiorstw, które wspierają swoją działalność za pomocą systemów IT.

Kodeks Postępowania odnosi się do sprzętów UPS o mocy powyżej 10 kVA w różnych konfiguracjach i środowiskach pracy i dla każdej topologii obejmującej Podwójną Konwersję Online, Line Interactive lub Standby.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ