Kampania na rzecz świadomości ekologicznej

0

Alcatel-Lucent planuje w ciągu Tygodnia Ziemi 19-25 kwietnia wiele inicjatyw promujących ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej w oddziałach firmy na całym świecie.

Jedną z tych inicjatyw jest kampania na rzecz świadomości ekologicznej i zrównoważonego rozwoju pod hasłem Let’s be eco-friendly(Bądźmy ekologiczni). Zachęca ona pracowników Alcatela-Lucenta, aby unikali drukowania zbędnych dokumentów, segregowali odpady, oszczędzali wodę, zakręcali termostaty, podróże służbowe zastępowali telekonferencjami i w miarę możliwości nie dojeżdżali do pracy samochodami.

W ramach tej akcji roczne raporty finansowe i raport na temat odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Corporate Social Responsibility – CSR) za 2008 r. zostaną opublikowane w trybie online, a ich kopie papierowe będą udostępniane tylko na żądanie. Stos zaoszczędzonego w ten sposób papieru miałby wysokość 40-piętrowego budynku.

– Tydzień Ziemi jest znakomitą okazją, aby przypomnieć o odpowiedzialności każdego z nas, w tym naszej firmy, za stan środowiska naturalnego – powiedziała Caroline Guillaumin, wiceprezes Alcatela-Lucenta ds. komunikacji i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa. – Alcatel-Lucent od wielu lat zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i stara się połączyć swoje cele biznesowe z odpowiedzialnością społeczną. Oferujemy przyjazne dla środowiska rozwiązania komunikacyjne, szanujemy naturę oraz ludzi i społeczeństwa, w których prowadzimy działalność.

Produkty Alcatela-Lucenta są dokładnie oceniane pod względem sprawności energetycznej, aby pomagały w obniżeniu emisji gazów cieplarnianych. W lutym 2009 r. firma poinformowała, że według przeprowadzonych w Chinach testów nowe funkcje produktów do sieci telefonii komórkowej GSM/EDGE zapewniają obniżenie zużycia energii nawet o 27%.

Firma wdrożyła również około 300 stacji bazowych zasilanych energią słoneczną oraz utworzyła laboratorium i ośrodek pilotażowy alternatywnych źródeł energii w swojej siedzibie w Villarceaux we Francji.

Naukowcy i inżynierowie z firmy Alcatel-Lucent tworzą nowatorskie rozwiązania i usługi, przeznaczone dla różnych sektorów gospodarki, oparte na takich technikach, jak inteligentne pomiary, inteligentne budynki, inteligentny transport oraz telepraca.

W fabrykach Alcatela-Lucenta na całym świecie dokłada się starań, aby wdrożyć efektywne programy recyklingu, zmniejszyć zużycie energii i w odpowiedni sposób usuwać szkodliwe odpady. W ramach globalnego, wielowymiarowego programu ochrony klimatu firma po raz pierwszy obliczyła wielkość emisji gazów cieplarnianych dla wszystkich swoich budynków i operacji, m.in. podróży służbowych. Wyniki zostaną przedstawione w majowym raporcie CSR.

Ponadto Fundacja Alcatela-Lucenta uruchamia w USA, Kanadzie i Francji program recyklingu telefonów komórkowych. Fundusze zebrane w ramach programu zostaną przekazane m.in. organizacji Earthshare, która gromadzi środki na różne inicjatywy z dziedziny ochrony środowiska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ