Interwrite DualBoard – tablice interaktywne przyjazne naturze

0

Łódzka firma Agraf sp. z o.o. wprowadziła do oferty interaktywne tablice Interwrite DualBoard dla szkół i przedszkoli. Wykorzystywana w nich technologia elektromagnetyczna pasywna zapewnia nie tylko niewielkie zużycie energii (poniżej 10 W), ale i praktycznie brak zauważalnej emisji promieniowania elektromagnetycznego.

Interwrite DualBoard to elektroniczna wersja zwykłej tablicy, w pełni interaktywna z podłączonym komputerem. Zapewnia jednoczesną pracę dwóch uczniów lub uczestników spotkania. Można ją wykorzystywać jako: zwykłą tablicę suchościeralną, ekran projekcyjny, w pełni interaktywne narzędzie do kontroli i obsługi komputera z możliwością pracy na dowolnej aplikacji i nanoszenia na niej adnotacji i rysunków.

Zalety interaktywnej tablicy:

  • wykorzystanie wszelkich dostępnych materiałów edukacyjnych, takich jak dowolne aplikacje komputerowe, filmy, skanowane zdjęcia, mapy, schematy, tabele czy dowolne dokumenty
  • nanoszenie notatek, ich druk i zapis w komputerze
  • rozpoznawanie odręcznego pisma za pomocą wbudowanej funkcji OCR
  • szybkie tworzenie archiwum przeprowadzanych zajęć w postaci filmów AVI, plików PDF czy automatycznie tworzonych stron internetowych

W najnowszych tablicach interaktywnych Interwrite DualBoard uwzględniono takie aspekty ekologiczne, jak niskie zużycie energii, śladowa emisja promieniowania elektromagnetycznego i ekologiczne opakowanie.

Niskie zużycie energii i śladową emisję promieniowania elektromagnetycznego uzyskano dzięki zastosowaniu technologii elektromagnetycznej pasywnej. W technologii tej zasilany jest tylko pisak, który po zbliżeniu do tablicy wzbudza prąd w gęstej siatce metalowych przewodów ukrytych w powierzchni tablicy. Pozycja pisaka odczytywana jest z dokładnością do 0,25 mm, a szybkość poruszania się, jaką tablica Interwrite jest w stanie odczytać bez zniekształceń, to 6 m/s.

Śladowe ilości bardzo słabego promieniowania elektromagnetycznego emituje tylko pisak. W technologii elektromagnetycznej aktywnej cała powierzchnia tablicy emituje kilkakrotnie większe promieniowanie, a tablica zużywa więcej energii elektrycznej. Tablice Interwrite zużywają poniżej 10 W energii, dlatego mogą być zasilane przez złącze USB.

Agraf jest uczestnikiem programu Firma Przyjazna Naturze, który ma na celu propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, czyli zarządzania przedsiębiorstwem w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu. Program ma przyczyniać się do szerzenia wśród użytkowników sprzętu m.in. idei świadomej segregacji elektrośmieci w trosce o środowisko naturalne.

Jak podaje w raporcie o funkcjonowaniu systemu gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w 2008 r. zebrano 1,48 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a w 2007 r. zaledwie 0,71 kg na mieszkańca (zgodnie z dyrektywą unijną w 2009 r. powinniśmy osiągnąć poziom 4 kg elektrośmieci na mieszkańca).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ