Internet z gniazdka od D-Link

0

Firma D-Link wprowadza na rynek nowy zestaw PowerLine. Ułatwia on użytkownikom rozszerzenie sieci domowej za pomocą istniejącego okablowania elektrycznego oraz włączenie do niej urządzeń zewnętrznych.

Zestaw D-Link PowerLine HD Starter Kit (DHP-343) składa się z urządzenia PowerLine HD Ethernet Adapter (DHP-302) oraz 4-portowego przełącznika PowerLine HD (DHP-342). Przełącznik ułatwia podłączenie do czterech cyfrowych urządzeń w sieci domowej (np. serwerów wydruków lub dysków zewnętrznych).

Elementy zestawu PowerLine firmy D-Link (przełącznik i adapter) włącza się bezpośrednio do gniazda sieci elektrycznej. Urządzenia są wyposażone w identyfikatory sieciowe, dzięki czemu można szybko i wygodnie skonfigurować sieć za pomocą jednego przycisku oraz włączyć szyfrowanie, które zabezpieczy sieć PowerLine przed włamaniami i podsłuchem.

Przełączniki i adaptery PowerLine firmy D-Link umożliwiają przesyłanie danych z maksymalną szybkością 200 Mb/s, co pozwala na swobodne korzystanie z usług wymagających dużej przepustowości, takich jak strumieniowa transmisja HD wideo, przesyłanie głosu w sieciach IP (VoIP). Ponadto przełącznik ma wbudowaną funkcję Quality of Service (QoS), która określa priorytety ruchu, co zapobiega spadkowi wydajności aplikacji multimedialnych w czasie przeglądania stron internetowych lub pobierania plików.

W urządzeniach PowerLine zastosowano także technologię D-Link Green, która zapewnia optymalne zarządzenie poborem energii elektrycznej. Jeżeli dane nie są przesyłane w określonym czasie, urządzenie automatycznie przełącza się w tryb uśpienia, w którym pobór mocy jest mniejszy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ