Intel wprowadza wydajną i energooszczędną architekturę Silvermont

0

Firma Intel Corporation zapowiedziała nową mikroarchitekturę Silvermont, która cechuje się wysoką wydajnością i niskim poborem mocy. Technologia ta została zaprojektowana specjalnie pod kątem niskiego zużycia energii w różnych segmentach rynku, od smartfonów do centrów danych.

Mikroarchitektura Silvermont będzie podstawą szeregu produktów, które wejdą do sprzedaży w dalszej części roku. Zrównoważona konstrukcja zapewnia szerszy zakres dynamiczny i płynnie skaluje się w górę oraz w dół pod względem wydajności i sprawności energetycznej. W różnych standardowych testach Silvermont uzyskuje też około trzykrotnie większą wydajność szczytową albo tę samą wydajność przy pięciokrotnie niższym poborze mocy, niż rdzeń procesora Intel Atom bieżącej generacji. Mikroarchitektura Silvermont była opracowywana i optymalizowana równolegle z 22-nanometrowym procesem SoC, który wykorzystuje tranzystory 3D Tri-Gate. Dzięki zastosowaniu tej najnowocześniejszej technologii Intel może zapewnić znaczny wzrost wydajności i energooszczędności.

Mikroarchitektura Silvermont będzie fundamentem szerokiej gamy produktów 22-nanometrowych, które trafią na rynek później w tym roku. Wyższa wydajność na wat pozwoli uzyskać znaczny wzrost wydajności i skrócić czas reakcji urządzeń komputerowych skonstruowanych z wykorzystaniem tych produktów. Intelowski układ „Avoton” zapewni najwyższą w branży energooszczędność oraz wydajność na wat na użytek mikroserwerów, pamięci masowej oraz poziomego skalowania obciążeń w centrach danych. „Avoton” to układ SoC z rdzeniem Intel Atom drugiej generacji, który umożliwia wykorzystanie wszystkich możliwości serwerowych, których wymagają klienci, w tym przetwarzanie 64-bitowe, zintegrowaną magistralę, kody korekcji błędów, intelowskie technologie wirtualizacji oraz kompatybilność programową. Układ „Rangeley” jest przeznaczony do infrastruktury sieciowej i komunikacyjnej, zwłaszcza do routerów klasy podstawowej i średniej, przełączników oraz urządzeń zabezpieczających. Oba produkty mają wejść do sprzedaży w drugiej połowie roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ