IDC PC Tracker: polski rynek komputerowy w III kwartale 2009

0

Mini notebooki to w terminologii IDC komputery przenośne wyposażone w energooszczędne procesory, o przekątnej ekranu nie większej niż 10 cali. Według danych IDC w III kwartale 2009 r. – dzięki sprzedaży ponad 37 tysięcy sztuk – mini notebooki stanowiły ponad 7% wszystkich sprzedanych komputerów przenośnych.

W III kwartale 2009 r. w Polsce sprzedano ponad 803 tys. sztuk komputerów – podała firma analityczna IDC Polska. Pomimo zwiększonego popytu użytkowników domowych na komputery przenośne łączna sprzedaż komputerów spadła o 18% w porównaniu do analogicznego okresu 2008 r., w tym sprzedaż notebooków spadła o 13%, a desktopów o 26%.

IDC PC Tracker to przeprowadzane co kwartał badanie rynku komputerowego w Polsce, obejmujące komputery stacjonarne, przenośne oraz serwery x86 zmontowane i/lub sprzedane przez firmy. W II kwartale 2009 r. sprzedaż notebooków spadła o 18%, a desktopów aż o 45% w stosunku do II kwartału 2008 r.

– III kwartał przynosi nadzieję, że najgorsze rynek ma już za sobą – przewiduje Damian Godos, analityk z firmy IDC Polska odpowiedzialny za badania rynku PC. – W IV kwartale przewidujemy dalsze spadki w porównaniu do ostatniego kwartału 2008 r., ale mniejsze niż w poprzednich kwartałach 2009 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ