HP SkyRoom – konferencje w eterze

0

Oprogramowanie SkyRoom do obsługi wideokonferencji oparte jest na opracowanej w laboratoriach firmy HP technologii przesyłania obrazów i sygnału wideo. Jej elementy zostały wykorzystane podczas misji NASA na Marsa do przesłania na Ziemię zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

HP SkyRoom umożliwia współpracę na żywo maksymalnie czterech osób za pośrednictwem standardowej sieci firmowej przy koszcie 109 euro (wydatek porównywalny z ceną biletu lotniczego z Londynu do Frankfurtu). Dodatkową korzyścią jest obniżenie poziomu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Z oprogramowania HP SkyRoom można korzystać na stacjach roboczych lub komputerach takich firm, jak Dell, Lenovo i Sun, spełniających minimalne wymagania techniczne. Użytkownicy mogą współużytkować dowolne aplikacje obsługiwane na ich komputerze lub stacji roboczej, w tym aplikacje do obsługi dokumentów, strumieniowej transmisji wideo i interaktywnych treści 3D.

Obsługa HP SkyRoom jest prosta. Wystarczy kliknąć kontakt, z którym chce się połączyć, a oprogramowanie szybko rozpoczyna sesję na żywo. Kolejne kliknięcie zapewnia współużytkowanie pulpitu lub treści multimedialnych, a uczestnicy konferencji mogą natychmiast rozpocząć współpracę.

HP SkyRoom to rezultat trzech lat badań nad algorytmami kompresji wideo i obrazów. Mechanizm obsługujący wideo wykorzystuje zalety aktualnie stosowanych konfiguracji z wieloma procesorami oraz technologii przetwarzania wielordzeniowego. Mechanizm do obsługi obrazów zapewnia wyświetlanie grafiki 2D i 3D, filmów wideo i wielu ekranów na systemach wyposażonych jedynie w dwuwymiarowe karty graficzne.

Oprogramowanie HP SkyRoom kompresuje i szyfruje informacje przesyłane do uczestników sesji. Przesłane informacje są odszyfrowywane, dekompresowane i uaktualniane. W ten sposób udało się znacznie ograniczyć ruch w sieci, opóźnienia i wymagania dotyczące przepustowości.

HP SkyRoom jest fabrycznie instalowany bez dodatkowych opłat na stacjach roboczych HP Z800, Z600, Z400 i xw4600 w regionie EMEA. Do wybranych komputerów i notebooków klasy premium, wprowadzanych na rynek w kolejnych miesiącach, zostanie dołączona 90-dniowa wersja testowa HP SkyRoom.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ