HP ProBook z serii s z certyfikatem Energy Star

0

Notebooki z serii HP ProBook o przekątnej 15,6 i 17,3” wyposażone są w panoramiczne wyświetlacze wysokiej rozdzielczości (HD) z podświetlaniem LED, oraz w nowatorski układ klawiatury z wystającymi ponad powierzchnię klawiszami. Klawiaturę obsługuje się tak samo jak w tradycyjnych komputerach, a jej podniesiona powierzchnia ogranicza gromadzenie się kurzu.

Notebooki ProBook z serii s zostały tak zaprojektowane, aby można je było łatwo poddać recyklingowi oraz aby wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko. W ich konstrukcji wyeliminowano lub ograniczono ilość szkodliwych substancji, a w produkcji wykorzystano mniej zasobów, m.in. nie użyto rtęci, oraz ograniczono zużycie energii.

Wszystkie urządzenia z serii HP ProBook otrzymały w testach Electronic Products Environmental Assessment Tool (EPEAT) stopień Silver oraz mają certyfikat energooszczędności Energy Star. Wyposażone w system operacyjny Microsoft Windows oferują funkcję zarządzania zasilaniem, która umożliwia zmniejszenie zużycia energii poprzez automatyczne przełączanie komputera w tryb niskiego poboru prądu po określonym czasie nieaktywności. Energooszczędne zasilacze sieciowe HP Smart umożliwiają automatyczne dostosowanie mocy do potrzeb. Ponad 90% notebooka HP (wagowo) podlega recyklingowi lub może być użyte ponownie (nie jest przekazywane na składowisko odpadów).

Oprócz systemów operacyjnych Microsoft Windows wybrane notebooki HP ProBook z serii s będą zawierać fabrycznie zainstalowany system Novell SuSE Linux Enterprise Desktop 11. Konfiguracje linuksowe pojawią się na polskim rynku w okresie wakacyjnym, na przełomie lipca i sierpnia 2009 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ