HP Long Life Battery – 3x dłużej i… bezpieczniej dla środowiska

0

Na rynku pojawił się akumulator HP Long Life Battery przeznaczony do biznesowych notebooków HP, zapewniający większą liczbę ładowań, dłuższy czas eksploatacji oraz niższe koszty użytkowania w porównaniu ze standardowymi akumulatorami.

Stosowane obecnie typowe akumulatory do laptopów zaczynają tracić żywotność po 300 ładowaniach, co oznacza dodatkowe koszty związane z wymianą akumulatorów oraz w konsekwencji więcej e-odpadów.

W HP Long Life Battery wykorzystano technologię ogniw do akumulatorów litowych Sonata opracowaną przez firmę Boston-Power, której ogniwa litowe otrzymały prestiżowy znak Nordic Ecolabel. Akumulator zaczyna zauważalnie tracić żywotność dopiero po ponad 1000 ładowaniach. Oznacza to możliwość ładowania raz dziennie przez trzy lata (lub cztery, jeśli notebook nie będzie używany w weekendy), czyli 3–5 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów. Ponadto akumulator można naładować do 90% jego pojemności w 90 minut, co jest ważne dla osób często podróżujących, w przypadku utrudnionego dostępu do gniazda elektrycznego.

Akumulator Long Life Battery zapewnia znaczne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska. Rzadsza wymiana oznacza, że mniej akumulatorów będzie przekazanych do utylizacji i mniej trafi na wysypiska śmieci.

Klienci HP posiadający zgodne operacyjnie notebooki mogą kupić akumulatory wykonane w technologii Sonata i zastąpić nimi akumulatory używane dotychczas lub wykorzystywać je jako akumulatory zapasowe w przypadku długich podróży lub lotów samolotem. Nie trzeba przy tym wprowadzać żadnych zmian w posiadanym komputerze.

HP Long Life Battery pojawi się w ofercie akcesoriów w regionie EMEA od 1 września 2009 r., objęty będzie trzyletnią gwarancją, a sugerowana cena detaliczna najtańszej wersji wynosi 139 euro. Przeznaczony jest do notebooków HP EliteBook 6930p oraz HP Compaq 6730b, 6530b i 6735b, a w przyszłości – również dla innych modeli.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ