GS1 Product Recall dla sektora spożywczego

0

HP wspólnie z kanadyjskim oddziałem organizacji GS1 pracuje nad nową usługą typu cloud services, która usprawni wycofywanie produktów spożywczych z rynku.

GS1 to znana w świecie organizacja typu non profit, zajmująca się opracowywaniem światowych standardów i rozwiązań, które zwiększają wydajność i przejrzystość łańcuchów dostaw oraz popytu. Opracowywane rozwiązanie zapewni śledzenie i wycofywanie z obiegu potencjalnie szkodliwej żywności.

Oferowana przez organizację GS1 Canada usługa wycofywania produktów spożywczych z rynku (Product Recall) będzie funkcjonować na platformie cloud computing HP. Platforma ta zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do współużytkowanych informacji w całym łańcuchu dostaw. Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem środków spożywczych i produktów powszechnego użytku mogą dzięki tej usłudze zmniejszyć liczbę błędów, skrócić czas reakcji na sygnał o konieczności wycofania produktu z rynku i obniżyć koszty zarządzania procesem wycofywania.

Usługa GS1 Product Recall zapewnia:

  • jasne instrukcje w zakresie postępowania z wycofywanymi produktami, ich utylizacją oraz zwrotem
  • powiązanie zabezpieczeń i dziennika kontroli w celu zapewnienia zgodności z przepisami
  • wbudowane funkcje zabezpieczające, które wysyłają powiadomienia do uprawnionych użytkowników i docelowych sprzedawców detalicznych

Rozwiązanie GS1 Canada Product Recall zostało stworzone przez centrum kompetencji HP Track and Trace we współpracy z laboratorium HP. Wykorzystano w nim oprogramowanie, usługi i infrastrukturę HP oraz technologię Microsoft .NET. Platforma cloud services HP dla branży produkcyjnej jest już dostępna.

GS1 Canada Product Recall najpierw zostanie wdrożone w kanadyjskiej branży spożywczej. W przyszłości usługa będzie rozszerzona na inne branże i regiony, w których niezbędne są podobne procedury działania.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ