Green IT na potrzeby Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012

0

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 rozgrywane w Wielkiej Brytanii mają być najbardziej zaawansowane w historii pod względem koncepcji Green IT i stosowania nowoczesnych rozwiązań zapewniających dostęp do informacji.

Atos Origin, we współpracy z innymi partnerami technologicznymi oraz Londyńskim Komitetem Organizacyjnym ds. Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (LOCOG), będzie odpowiedzialny za sprawne i bezpieczne funkcjonowanie systemów informatycznych w Londynie. Zadaniem firmy jest zaprojektowanie i budowa systemu, zarządzanie partnerami technologicznymi, a także wdrożenie krytycznej infrastruktury IT umożliwiającej natychmiastową dystrybucję wyników rozgrywek.

Zintegrowany system informatyczny ma umożliwić zarządzanie grafikiem 250 000 osób personelu wioski olimpijskiej i dostarczyć całemu światu wyniki rozgrywek w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Budowana na potrzeby olimpiady infrastruktura technologiczna wpisana jest w strategię zrównoważonego rozwoju Atos Origin. Firma pracuje obecnie z LOCOG nad ewaluacją stosowania nowych technik, takich jak wirtualizacja, aby podczas rozgrywek Londyn 2012 zużyć jeszcze mniej energii i sprzętu niż podczas igrzysk w Pekinie.

INFO 2012 – intranet Igrzysk Olimpijskich w Londynie – również ma przyczynić się do oszczędności. Poprzez dostarczanie grafiku rozgrywek i wyników bezpośrednio do komputerów dziennikarzy uda się zaoszczędzić na drukowaniu papieru, którego w Pekinie zużyto aż 7 mln arkuszy.

– Olimpiada Londyn 2012 zapoczątkuje wiele innowacji w kwestii dostępu do informacji i „zrównoważonego” wsparcia informatycznego igrzysk w historii – mówi Michèle Hyron, szef zespołu ds. integracji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r. – Po raz pierwszy wdrożymy rozwiązanie polegające na integracji kanałów RSS – zaprojektowany wspólnie z MKOl olimpijski Data Feed. Mechanizm ten zapewni użytkownikom otrzymywanie aktualnych danych wprost ze źródeł. Skonsoliduje wszystkie kanały danych w jeden, zapewniający bardziej ekologiczną i sprawną obsługę igrzysk.

Podczas olimpiady zostanie zwiększony dostęp do Systemu Informowania Komentatorów spoza wioski olimpijskiej, co umożliwi dziennikarzom dostęp do informacji z biur w swoich krajach, przyczyniając się do obniżenia kosztów i zmniejszenia śladu ekologicznego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ