Green Data Center w ofercie IBM

0

Firma IBM Polska rozszerza ofertę usług o możliwość budowy „zielonych” centrów danych (Green Data Centers) w Polsce. Rosnący popyt na data center jest widoczny w większości regionów świata. Od 2003 r. ilość powierzchni dostępnej dla sprzętu IT w data center wzrosła zaledwie o 15%, podczas gdy zapotrzebowanie na tego typu powierzchnię aż o 120%.

– Tworząc nowe obiekty, możemy je tak zaplanować i wybudować, aby charakteryzowały się jak najmniejszym wpływem na środowisko naturalne, czyli emitowały jak najmniej dwutlenku węgla – powiedział Paweł Bondar – Service Product Line Leader BCRS, Site & Facilities w dziale usług IBM Polska. – Nowoczesne ośrodki typu data center zapewnią przedsiębiorstwom znacznie większą efektywność energetyczną oraz umożliwią istotne ograniczenie kosztów.

Możliwość realizacji obiektów typu data center na etapie ich budowy umożliwi wdrażanie zaawansowanych technologii i rozwiązań, które spełniają takie wymagania, jak skalowalność, modularność, efektywność energetyczna, przy jednoczesnym uwzględnieniu troski o środowisko naturalne. Budując ekologiczne obiekty data center, można znacząco zredukować ilość zużywanej energii elektrycznej, a także zagospodarować powstałe w wyniku ich działalności produkty uboczne, np. ciepło.

Dzięki prowadzonemu od kilku lat projektowi Big Green firma IBM posiada doświadczenie we wdrażaniu energooszczędnych rozwiązań, które teraz również w zakresie budowy data center chce realizować w Polsce. W 2008 r. firma zaangażowała się w projekty ponad 2000 klientów i wybudowała 40 „zielonych” centrów obliczeniowych na całym świecie.

Uzupełnieniem oferty IBM jest rozwój Centrów Zapewnienia Ciągłości Operacji Biznesowych. Głównym celem tych ośrodków jest doprowadzenie w możliwie najkrótszym czasie do wznowienia działalności operacyjnej klienta po wystąpieniu ewentualnych problemów, w tym wynikających z nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Dane klientów przechowywane są w tzw. magazynach danych ulokowanych w Centrach Zapewnienia Ciągłości Operacji Biznesowych IBM. W razie konieczności klienci mogą natychmiast odzyskać swoje informacje dzięki bezpośredniemu połączeniu z danym ośrodkiem przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ