Futro S100 – energooszczędny thin client

0

Futro S100 – to według producenta, firmy Fujitsu – jej najbardziej wydajne energetycznie urządzenie typu thin client. Pojedyncze urządzenie Futro S100 razem z monitorem zużywa maksymalnie 29 W pod pełnym obciążeniem, czyli około 66% mniej niż najbardziej energooszczędny komputer biurkowy z monitorem (Fujitsu Esprimo E7935 E-Star 5.0 z monitorem przy pełnym obciążeniu zużywa 86 W).

Urządzenie zaprojektowano z myślą o oszczędnych przedsiębiorstwach, które chcą radykalnie obniżyć koszty swojej infrastruktury biurkowej i doceniają zalety terminali dostępowych. Są to telefoniczne centra obsługi klienta, firmy ubezpieczeniowe, banki, szkoły, biblioteki oraz inne instytucje, które chcą mieć możliwość zakupu jak największej liczby komputerów przy ograniczonym budżecie.

Thin client (cienki klient) stanowi efektywne rozwiązanie alternatywne w stosunku do komputera biurkowego, ponieważ zapewnia model przetwarzania opartego na serwerach, w którym oprogramowanie, dane i moc obliczeniowa udostępniane są przez serwer za pośrednictwem sieci.

Model Futro S100 cechuje nowatorskie wzornictwo. Dzięki niewielkiej, „plecakowej” obudowie można go umieścić za monitorem i zaoszczędzić miejsce. Komputer nie ma części ruchomych (m.in. pozbawiony jest wentylatorów), co zmniejsza hałas i zużycie energii.

Fujitsu Futro S100 jest zgodny z kilkoma platformami serwer-klient, w tym z linuksowym systemem eLux oraz Windows CE 6.0. Jest wyposażony w procesor VIA Eden 500 i zestaw układów VIA VX800. Obsługuje 1 GB pamięci DDR2 i ma dwa porty USB 2.0, port VGA oraz kartę sieciową Fast Ethernet. Obsługuje także wewnętrzne karty pamięci compact flash. Oprócz mniejszego zużycia energii charakteryzuje się około dwa razy dłuższym okresem eksploatacji.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ