Fujitsu Lifebook P8110 na długie podróże

0

Firma Fujitsu wprowadziła do sprzedaży komputer Lifebook P8110 z ekranem o przekątnej 12 cali, w płaskiej obudowie, o niewielkiej grubości i masie 1,4 kg, z czasem pracy akumulatora – według danych producenta – przekraczającym siedem godzin.

Notebook z odporną, lekką pokrywą wykonaną z magnezu oferowany jest w dwóch wariantach: w błyszczącej lub matowej czerni. Łączność bezprzewodową zapewniają wbudowane moduły 3G/UMTS, WLAN i Bluetooth, a opcja płynnego przełączania między sieciami UMTS i WLAN gwarantuje szybkie nawiązywanie połączeń w dowolnym miejscu.

Ochronę danych przed dostępem nieupoważnionych osób zapewniają system BIOS z funkcją Computrace, czujnik odcisków palców, opcjonalny moduł TPM (Trusted Platform Module) oraz kontroler kart procesorowych.

Lifebook P8110 został zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu energii i charakteryzuje się dużą sprawnością energetyczną. Zastosowane w nim podzespoły, w tym procesor Intel Core 2 Duo SU9600, opcjonalny dysk SSD, ekran diodowy (LED) oraz technologia Fujitsu EcoButton i system zarządzania zasilaniem zapewniają długi czas pracy akumulatora, sięgający 7 godzin i 15 minut.

Fujitsu oferuje również podpórkę pod nadgarstki, opcjonalne moduły 3G/UMTS i napędy SSD oraz replikator portów do pracy przy biurku. Model Lifebook P8110 jest wyposażony we wbudowaną kamerę internetową oraz kilka nowych interfejsów (takich jak HDMI), które umożliwiają szybkie przesyłanie plików audio i wideo.

Lifebook P8110 jest dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce od 1 października 2009 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ