Europejski rynek usług wideokonferencji

0

Rośnie zainteresowanie usługami web konferencji w Europie, gdyż firmy szukają rozwiązań zapewniających redukcję kosztów podróży służbowych przy zachowaniu poziomu wydajności.

Według firmy doradczej Frost & Sullivan w 2010 r. i w latach kolejnych rozwijający się region Europy Środkowo-Wschodniej, a w nim takie kraje jak Rosja, Polska i Republika Czeska, ma szansę zostać liderem w dziedzinie konferencji internetowych. Katalizatorem będzie ochrona środowiska i wirtualizacja miejsc pracy.

Według najnowszej analizy Frost & Sullivan „European Hosted Web Conferencing Services Market” („Europejski rynek usług hostingowych w zakresie konferencji internetowych”) w 2008 r. przychody na tym rynku wyniosły 162,6 mln USD i szacuje się, że w roku 2014 osiągną one poziom 657,1 mln USD – przy złożonej stopie wzrostu rocznego (Compound Annual Growth Rate – CAGR) na poziomie 26,2%.

W 2008 r. rynek usług hostingowych w dziedzinie konferencji internetowych w regionie CEE został wyceniony na 3,2 mln USD (wzrost o 14,9% w stosunku do 2007 r.). Analitycy prognozują ponad pięciokrotny wzrost – do poziomu 16,7 mln USD w 2014 r.

– Polska jest uważana za kraj, który może pełnić rolę głównego czynnika napędzającego ten wzrost, ponieważ obserwujemy wzrost popularności usług związanych z organizacją konferencji internetowych – stwierdza Iwona Petruczynik, analityk Frost & Sullivan.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ