Etykiety Green IT dla systemów pamięci masowej Eternus

0

Firma Fujitsu rozszerzyła program etykiet Green IT na urządzenia dla przedsiębiorstw, w tym systemy pamięci masowej Eternus. Etykiety są dla klientów gwarancją, że produkt jest przyjazny dla środowiska, a wybór systemów pamięci masowej o wyższej sprawności energetycznej może przynieść znaczne oszczędności kosztów zasilania oraz obniżyć koszty wymiany komponentów, które dzięki niższej temperaturze pracy mogą dłużej służyć.

Od ponad 20 lat Fujitsu opracowuje produkty i procesy przyjazne dla środowiska. W listopadzie 2008 r. firma wprowadziła nowe etykiety Green IT, początkowo umieszczane na komputerach stacjonarnych i notebookach sprzedawanych w krajach regionu EMEA. W marcu 2009 r. program etykiet został rozszerzony na serwery, a teraz również na systemy pamięci masowej.

Jak wyjaśnia producent, etykiety Green IT przyznawane są różnego typu produktom na podstawie trzech kryteriów: materiałów użytych podczas produkcji, zużycia energii i możliwości recyklingu. Każdy produkt jest oceniany na początku cyklu eksploatacji i może zdobyć od jednej do trzech gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza spełnienie minimalnych kryteriów. Aby otrzymać dwie gwiazdki, produkt musi ponadto zdobyć 10-19 punktów opcjonalnych, a w przypadku trzech gwiazdek — co najmniej 20 punktów.

Systemy dyskowe RAID Eternus DX60 i DX80 oraz taśmowe Eternus LT20, LT40 i LT60 jako jedne z pierwszych urządzeń pamięci masowej otrzymały etykietę Green IT z dwiema gwiazdkami.

Według producenta wszystkie etykiety Green IT Fujitsu, nawet te z jedną gwiazdką, są nadawane urządzeniom reprezentującym wyższe standardy ekologiczne (dotyczące materiałów używanych podczas produkcji, zużycia energii i recyklingu) od wymaganych przez prawo czy rynek.

Kryteria przyznawania etykiet Green IT są tak rygorystyczne, że obecnie zaledwie kilka produktów może się poszczycić symbolem trzech zielonych gwiazdek. Firma Fujitsu w przyszłości zamierza stosować jeszcze bardziej surowe standardy ekologiczne i uwzględniać je już na etapie projektowania nowych produktów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ