Energy University – jak świadomie zarządzać energią

0

Firma Schneider Electric otwiera Energy University, niezależne, internetowe centrum edukacyjne, dostarczające wiedzy niezbędnej do skutecznego wdrażania efektywnych energetycznie rozwiązań dla biznesu.

Kursy w ramach Energy University przeznaczone są dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie, planowanie, projektowanie czy tworzenie przestrzeni, w których wykorzystywana jest energia. Ich celem jest dostarczanie wiedzy niezbędnej do podejmowania właściwych decyzji w kwestiach efektywności energetycznej i tworzenia bezpiecznych, niezawodnych, wydajnych rozwiązań.

– Schneider Electric wierzy, że w zrównoważonym wykorzystaniu energii tkwi wielki potencjał oszczędności, nadal jednak niedostrzegany przez przemysł i konsumentów – powiedział Paul Hamilton, wiceprezes Energy and Solution University Schneider Electric. – Poprzez Energy University chcemy dać szansę lepszego zrozumienia i wykorzystania tych możliwości, aby osiągnąć więcej mniejszym nakładem sił i środków.

Podczas kursów nie są promowane konkretne produkty, lecz kluczowe koncepcje i najlepsze praktyki niezbędne do osiągnięcia wysokiego stopnia sprawności w zarządzaniu energią. W opracowywaniu i rozwoju kursów pomagają eksperci z wielu dziedzin, w których specjalizuje się Schneider Electric. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nowe technologie i wiedzę na ich temat do programu Energy University będą dołączane kolejne kursy.

Obecnie oferowanych jest 11 podstawowych kursów, w tym:

  • Podstawy efektywności energetycznej
  • Ekonomia efektywności energetycznej
  • Wdrażanie „zielonych” technologii w energetyce i środowisku w oparciu o standardy LEED (Leadership in Energy and Environmental Design)
  • Program „Trusted Advisor”
  • Technologie alternatywnego zasilania
  • Efektywność centrum danych: redukcja poziomu zużycia energii elektrycznej
  • Podstawy właściwego oświetlenia w efektywnych energetycznie aplikacjach

Standardowo każdy kurs może być ukończony nawet w czasie krótszym niż jedna godzina. Towarzyszy mu kurs przygotowujący do egzaminu certyfikującego, oceniający aktualny stan wiedzy. Certyfikat potwierdza, że uczestnik kursu rozumie kompleksowość kwestii związanych z zarządzaniem energią i jest w stanie samodzielnie poradzić sobie w sytuacjach wymagających świadomości, niezbędnej w rozwiązywaniu problemów i projektowaniu efektywnych rozwiązań energetycznych.

– Tylko edukacja i wzrost świadomości pozwoli firmom wykorzystać szansę na znaczne ograniczenie zużycia energii – powiedział Andy Chatha, prezes firmy doradczej ARC Advisory Group. – Dzięki dostępowi do niezależnej wiedzy z różnych dziedzin przedsiębiorstwa będą mogły wdrażać efektywne energetycznie i przyjazne środowisku rozwiązania, wspierając swoją działalność biznesową.

Kursy Energy University dostępne są na żądanie ze strony www.myenergyuniversity.com

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ