Emerson identyfikuje aplikacje dla technologii energetycznej 400V DC

0

Rosnące koszty energii elektrycznej i zapotrzebowanie na tę energię w połączeniu z tendencją przechodzenia na źródła odnawialne są głównymi powodami przyjęcia nowych architektur energetycznych, jak zasilanie napięciem stałym 400V (DC), które zapewniają większą wydajność i bardziej ekonomiczne wykorzystanie sieci.

Na podstawie własnej ekspertyzy oraz doświadczeń w zakresie ochrony i dystrybucji energii Emerson określił i przeanalizował cztery aplikacje pod kątem zysków z rozwijającej się dystrybucji energii w technologii 400V DC jako alternatywę w stosunku do tradycyjnych architektur energetycznych.

Sieci energetyczne przesyłają napięcie przemienne AC. Obecnie, technologia bezpiecznego i ekonomicznego przesyłu napięcia stałego, 400V DC, na długich dystansach energii DC jest już możliwa i rozważana. Cztery główne obszary zastosowania technologii 400V DC: główne centrale telefoniczne, centra przetwarzania danych, budynki komercyjne i transport.

W przypadku telekomunikacji, przejście prąd stały 400V oznacza redukcję okablowania miedzianego i kosztów w centrali. Centra przetwarzania danych to redukcja strat konwersji. W przypadku budynków komercyjnych i transportu, główną zaletą jest obniżenie kosztów ze względu na brak konieczności konwersji.

Więcej informacji o tej technologii można uzyskać na stronie internetowej Emersona emersonnetworkpower.com

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ