Ekologiczny zasilacz awaryjny Superline 1/1

0

Firma Ever wprowadziła do oferty energooszczędny zasilacz awaryjny Superline 1/1, który jeszcze przed premierą rynkową został nagrodzony za innowacyjność Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy Expopower 2009.

Zasilacz awaryjny Ever Superline 1/1 dysponuje sprawnością energetyczną na poziomie 98% (podczas gdy sprawność typowych zasilaczy waha się od 85 do 90%), czyli zaledwie 2% pobieranej przez niego energii elektrycznej ulega bezpowrotnej utracie.

Mniejsze straty energii pobieranej przez zasilacz to mniejsze wydzielanie ciepła. W efekcie zmniejsza się obciążenie urządzeń klimatyzacyjnych odprowadzających nadmiarowe ciepło z serwerowni i innych pomieszczeń, w których pracują UPS-y.

Zaawansowany algorytm cyklicznego ładowania akumulatorów znacznie wydłuża żywotność baterii. W razie potrzeby do zasilacza awaryjnego Ever Superline 1/1 można podłączyć dodatkowe moduły bateryjne, zwiększając moc w przedziale 6-12 kVA. System modułowy jest znacznie tańszy niż zakup kolejnych zasilaczy awaryjnych w miarę wzrostu zapotrzebowania na ochronę sprzętu IT.

Zasilacz awaryjny EVER Superline 1/1 to urządzenie klasy online do współpracy ze szczególnie wrażliwymi urządzeniami zasilanymi z jednofazowej sieci energetycznej ~230 V. Zasilacz może pracować z napięciem wejściowym w granicach ~70–280 V. Charakteryzuje się dużym prądem zwarcia, nawet do 10 In. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na: wysoką selektywność zabezpieczeń na liniach dystrybucji zasilania, długi czas podtrzymania oraz krótki czas regeneracji zasilacza po wyczerpaniu baterii. Panel LCD zapewnia wygodną obserwację i obsługę parametrów pracy zasilacza.

Według producenta roczne oszczędności wynikające z zamiany zasilacza o sprawności energetycznej na poziomie 85% na nowoczesny UPS Ever Superline 1/1 mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ