Ekologiczne monitory Lenovo

0

Firma Lenovo opracowała pięć nowych monitorów ThinkVision należących do grupy „zielonych” produktów, w tym model ThinkVision L2251xWide.

L2251xWide jest wykonany z recyklowanego plastiku, oferuje niskie zużycie energii i posiada certyfikat TCO Certified Edge. Świadectwo to otrzymują jedynie produkty spełniające najbardziej surowe kryteria ekologiczne, ergonomiczne oraz bezpieczeństwa. Lenovo jest pierwszym producentem sprzętu komputerowego, który może się pochwalić TCO Certified Edge.

Monitory z nowej serii mają również certyfikat TCO Display 5.0. Są zgodne z Energy Star 4,0, zawierają deklarację producenta o ograniczeniu użycia niebezpiecznych substancji oraz o możliwości recyclingu monitorów i opakowania.

Zgodnie z zapewnieniami producenta zużycie energii w nowych monitorach jest o połowę niższe niż w poprzednich modelach. Ponadto panele są produkowane bez użycia rtęci i cechują się niskim wykorzystaniem materiałów zawierających halogen oraz mniejszą emisją fal elektromagnetycznych.

Monitory Lenovo ThinkVision L1951p Wide, L2250p Wide i L2251p Wide są już w sprzedaży, natomiast ThinkVision L1711p i L2251x Wide pojawią się na rynku 6 listopada.

Źródło: www.businessgreen.com

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ