Ekolistwy Energy Saver – włącz świadomość, wyłącz stand-by

0

Whitenergy wprowadza do oferty serię ekolistew antyprzepięciowych Energy Saver przeznaczonych do urządzeń PC. Zastosowano w nich nową funkcję odłączania od zasilania urządzeń pozostających w stanie stand-by, co zapewnia zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.

Liczba sprzętów i akcesoriów komputerowych w naszych domach stale wzrasta, ale nie wszyscy mają świadomość, że każda świecąca dioda lub zegar po kryjomu zużywa cenną energię.

Jak podaje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF, w przeciętnym polskim domu stale „uśpione” są średnio 4 urządzenia, a energochłonność każdego z nich waha się od 0,5 do 35 W. Średnie roczne zużycie energii na utrzymanie urządzeń w stanie stand-by to 175 kWh, co przy koszcie 40 gr za 1 kWh daje 70 zł. Warto sobie uzmysłowić, że jedna kilowatogodzina wystarczyłaby na przygotowanie 9 litrów kawy z ekspresu, 40-godzinne słuchanie muzyki czy używanie golarki elektrycznej przez… 3 lata. Gdyby ograniczyć liczbę świecących w domach diod i zegarków o połowę, udałoby się zredukować w skali kraju emisję CO2 o 1 mln ton, a oszczędności finansowe sięgnęłyby – bagatela – 300 mln zł.

Ekolistwa Energy Saver PC umożliwia odłączenie od zasilania wszystkich urządzeń jednocześnie za pomocą pilota z zasięgiem do 30 m. Jedno kliknięcie również przywróci sprzęt do elektronicznego życia. Dostępna jest także wersja z gniazdem sterującym przeznaczonym dla komputera i 4 gniazdami sterowanymi dla innych urządzeń. Monitor, drukarka czy głośniki uruchamiają się automatycznie przy włączeniu PC i wyłączają po zamknięciu systemu operacyjnego. Podobnie działa ekolistwa z kablem USB, którym łączy się ją bezpośrednio z komputerem. Dzięki funkcji zdalnego sterowania działaniem ekolistwy można umieścić ją w niewidocznym miejscu.

Oprócz korzyści ekologicznych i ekonomicznych ekolistwy Whitenergy zapewniają ochronę urządzeń przed szkodliwymi skutkami przepięć sieci zasilającej oraz przed pożarami, mają także zabezpieczenia przed dziećmi. Warto pamiętać, że unikanie pozostawiania urządzeń elektronicznych w stanie stand-by wydłuża ich żywotność.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ