Drukarki HP Deskjet z przetworzonych materiałów

0

HP podkreśla zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska, wprowadzając na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) pierwszą rodzinę drukarek HP Deskjet wyprodukowanych z przetworzonych materiałów.

W czerwcu jako pierwsza na polskim rynku zadebiutowała drukarka HP Deskjet D2600 (do codziennych wydruków i zdjęć), od sierpnia dostępne są w Polsce modele HP Deskjet D1600 (do codziennych wydruków) i HP Deskjet D5660 (z funkcją pracy w sieci bezprzewodowej).

Trzy nowe drukarki spełniają w pełni wymogi normy Energy Star i są w dużej mierze wykonane z przetworzonych plastików. Podstawowy model HP Deskjet D1600 to najtańsza drukarka HP, wykonana w 25% z przetworzonych tworzyw sztucznych, HP Deskjet D2600 – 50% z przetworzonego plastiku, HP Deskjet D5660 – 35-procentowa zawartość przetworzonych tworzyw sztucznych.

Premiera HP Deskjet wpisuje się w proekologiczny plan HP, w którym założono wykorzystanie 46 mln kg przetworzonych tworzyw sztucznych w urządzeniach drukujących do 2011 r. (łącznie, licząc od 2007 r.).

HP ogłosiło w 2008 r. cel potrojenia ilości przetworzonych materiałów w produktach atramentowych oraz podwojenia ich ilości we wkładach z atramentem. Firma zrealizowała te założenia i podniosła poprzeczkę, ustanawiając nowy, bardziej ambitny cel – jego odpowiednikiem byłoby sprawienie, że 4 miliardy plastikowych butelek po wodzie nie trafią na wysypiska śmieci.

HP dąży do bycia najbardziej odpowiedzialną ekologicznie firmą z branży IT na świecie, koncentrując się na takich kryteriach, jak minimalizowanie zużycia energii, ochrona zasobów i zarządzanie odpadkami po wycofaniu produktów z użycia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ