Data center Comarchu za granicą

0

W 2010 r. Comarch planuje otwarcie ośrodka Comarch Data Center w Lille we Francji, a w następnej kolejności w Niemczech. Obecnie firma posiada dwa nowoczesne ośrodki data center w Krakowie i Warszawie, buduje też kolejny w Krakowie.

W przypadku nowych ośrodków Comarch Data Center założono stopniowy rozwój, a punktem wyjścia będzie powierzchnia 600-700 m2. Zaimplementowane w nich zostaną efektywne rozwiązania techniczne z uwzględnieniem idei green IT, w tym konsolidacja i wirtualizacja, co pozwoli na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Ośrodki mają spełniać wymagania specyfikacji TIA-942 na poziomie TIER4, co powinno gwarantować ich wysoką dostępność.

Pierwszy ośrodek CDC został uruchomiony w 2001 r. Jego klientami są międzynarodowe firmy z Polski, Unii Europejskiej oraz USA, m.in. banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, firmy z sektora retail & fmcg oraz instytucje rządowe. W istniejących CDC funkcjonuje kilka tysięcy urządzeń IT, które są zarządzane 24 godziny na dobę przez okrągły rok.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ