Czas na las: 25 tys. drzew od Della

0

Już po raz trzeci pracownicy firmy Dell w Polsce oraz partnerzy inicjatywy z firm Intel i Microsoft sadzili drzewa w ramach przeciwdziałania negatywnym zmianom w środowisku naturalnym.

W tym roku zalesiane będą tereny w Leśnictwie Kuchary (Nadleśnictwo Płońsk), około 70 km od Warszawy. Dell ufunduje zasadzenie 25 tysięcy drzew, głównie sosen, buków i dębów, co ma symbolicznie przypomnieć o przypadającym w tym roku 25-leciu firmy.

– 25 tysięcy zasadzonych przez nas drzew przyczyni się do neutralizacji 1600 ton CO2 – mówi Maciej Filipkowski, dyrektor generalny Dell w Polsce. – W ciągu ostatnich trzech lat zasadzimy w sumie ponad 320 tysięcy drzewek, co pozwoli zneutralizować prawie 19 tysięcy ton dwutlenku węgla.

Nad ekologicznym aspektem przedsięwzięcia czuwała Fundacja Aeris Futuro w ramach zainicjowanego przez nią programu „Czas na las”, nad którym patronat honorowy objął minister środowiska. – To innowacyjne w Polsce przedsięwzięcie, które umożliwia firmom włączenie się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu poprzez sadzenie drzew. Drzewa neutralizują emisję CO2, a praktyczne działania przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju – uważa Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro.

W 2008 r. Dell zadeklarował, że stanie się „najbardziej zieloną” firmą IT na świecie. Według danych producenta w skali roku 2008 zostało przetworzonych 46 tysięcy ton sprzętu. Nastąpił też wyraźny postęp w jego globalnej inicjatywie „zero-węglowej”. Od 2005 r. już same systemy desktopowe pomogły klientom zaoszczędzić ponad 2,5 mld USD oraz zmniejszyć emisję CO2 o 24 mln ton.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ