Citrix: nowe modele NetScaler MPX, ulepszenia w XenApp 5

0

Citrix Systems wprowadził dwa nowe urządzenia do linii aplikacyjnych systemów sieciowych NetScaler MPX, modele 10500 i 12500, które oferują przepustowość HTTP od 5 do 8 Gb/s, z obsługą wszystkich funkcji NetScaler, takich jak równoważenie obciążenia, przyspieszanie aplikacji, odciążanie serwerów czy bezpieczeństwo zapory aplikacyjnej.

Według producenta architektura NetScaler MPX zapewnia niemal o 50% mniejsze zużycie energii niż konkurencyjne rozwiązania w tej klasie sprzętu. Zapewnia zmniejszenie liczby urządzeń w infrastrukturze, aby ograniczyć złożoność i zwiększyć ogólną niezawodność centrum danych. Nowe modele można również stosować w połączeniu z urządzeniami wirtualnymi NetScaler VPX.

Architektura NetScaler MPX wykorzystuje wielordzeniowe procesory Intel oraz technologię NetScaler nCore, aby równolegle wykonywać wiele złożonych operacji na każdym obciążeniu aplikacyjnym. Użycie wielu rdzeni umożliwia jednoczesne obsługiwanie wielu aspektów dostarczania aplikacji WWW bez istotnego wpływu na ogólną wydajność. Zapewnia również konsolidację funkcji dotychczas dostępnych tylko w postaci oddzielnych rozwiązań, takich jak sieci SSL VPN i zapory aplikacyjne.

Rozwiązanie XenApp 5
Citrix Systems wprowadził ulepszenia do rozwiązania XenApp 5 zapewniające dostarczanie aplikacji z maszyn wirtualnych, w których działają desktopowe systemy operacyjne, takie jak Windows 7, Vista czy XP. Nowy model oparty na maszynie wirtualnej uzupełnia dotychczasowe funkcje zawarte w XenApp, takie jak centralne udostępnianie aplikacji za pośrednictwem usług terminalowych Windows czy strumieniowe przesyłanie ich do komputerów PC i laptopów w celu lokalnego uruchomienia.

Funkcje zarządzania zasilaniem oparte są na polityce optymalizującej działanie farmy serwerów i ograniczającej pobór mocy – bez zakłócania dostępu użytkowników do aplikacji. Konsolidacja sesji użytkowników na mniejszej liczbie serwerów ogranicza nierównomierne lub niskie wykorzystanie serwerów i zapobiega niepotrzebnemu mnożeniu sesji. Ulepszone funkcje testowania obciążeniowego umożliwiają klientom tworzenie tzw. inteligentnych scenariuszy testowych, co pozwala na analizowanie wydajności serwerów i określanie optymalnego stosunku serwerów fizycznych do wirtualnych.

Wbudowana w XenApp 5 technologia HDX MediaStream for Flash wykorzystuje zasoby po stronie klienta do przetwarzania treści Flash, aby ograniczyć zużycie pasma sieciowego. XenApp 5 zawiera również funkcję HDX zapewniającą szybki dostęp do USB. Urządzenia mogą być odwzorowywane w czasie rzeczywistym przed rozpoczęciem sesji lub w jej trakcie. Ulepszona technologia HDX IntelliCache dla protokołu MAPI nawet 50-krotnie przyspiesza działanie Microsoft Exchange z perspektywy użytkowników mobilnych lub pracujących w oddziałach firm. Dzięki automatycznej kompresji i deduplikacji załączników skrócono czas reakcji Outlooka i Exchange w sieciach o dużych opóźnieniach.

Rozwiązania Citrix do wirtualizacji desktopów i aplikacji, w tym ulepszenia w wersji XenApp 5, zostaną przedstawione podczas globalnej imprezy internetowej 20 października br. Wirtualny event zatytułowany „Secrets, Lies and VDI: Dispel the Myths and Uncover the Truth about Desktop and Application Virtualization” będzie się składał z prezentacji, sesji czatu i internetowych demonstracji z udziałem kluczowych partnerów Citrix, takich jak Dell, HP, IBM, Intel i Microsoft.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ