Cisco HealthPresence na potrzeby pacjentów

0

W ramach modnych ostatnio trendów green zaczęto zwracać większą uwagę na środowisko. A człowiek jest jednym z jego najważniejszych elementów. Telemedycyna zapewnia pacjentom wygodny i szybki dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej w sposób przypominający zwykłą wizytę w gabinecie lekarskim.

Cisco HealthPresence, zaprojektowany, opracowany i wstępnie wprowadzony do użytku przez dział Cisco Internet Business Solutions Group, obecnie rozwijany jest przez dział Cisco Advanced Services Healthcare Solutions Group. Stanowi połączenie rozwiązania Cisco TelePresence, umożliwiającego sieciową komunikację w czasie rzeczywistym z użyciem funkcji wideo, z technologią podobną do wykorzystywanej przez call-center oraz z bezpieczną siecią telemetryczną.

System Cisco HealthPresence oferuje platformę do komunikacji i współpracy, za pomocą której lekarze mogą ocenić stan zdrowia pacjentów na podstawie danych fizjologicznych zbieranych z użyciem wielu urządzeń diagnostycznych, takich jak stetoskop, ciśnieniomierz, pulsoksymetr. W każdej lokalizacji systemu Cisco HealthPresence zatrudniona jest osoba wyszkolona w obsłudze urządzeń medycznych według instrukcji lekarza, który może znajdować się setki kilometrów dalej.

Podczas konferencji prasowej Cisco oraz UnitedHealth Group ogłosiły, że zamierzają stworzyć pierwszą ogólnokrajową sieć usług telemedycznych, obejmującą zwłaszcza obszary wiejskie USA oraz rejony o niskiej dostępności opieki medycznej. Na razie trwają testy rozwiązania.

Najważniejsze wyniki programu pilotażowego

  • Ponad 95% pacjentów wyraziło zadowolenie z wizyty z wykorzystaniem systemu Cisco HealthPresence.
  • Ponad 95% pacjentów uważa, że wizyta tego rodzaju spełnia wymagania poufności.
  • Ponad 90% polecałoby innym taką usługę.

Biorąc pod uwagę pozytywne reakcje pracowników i lekarzy, Cisco planuje rozszerzenie programu pilotażowego Cisco HealthPresence na swoich pracowników z innych ośrodków w USA, którzy dzięki temu uzyskają dostęp do najlepszych lekarzy-specjalistów. Trwają również przygotowania do rozszerzenia sieci placówek medycznych i lekarzy uczestniczących w programie pilotażowym. Testy w lipcu 2008 r. rozpoczęły się również w Nowej Zelandii.

Pilotażowe testy Cisco HealthPresence przeprowadzono w Szkocji (Aberdeen) oraz w Kalifornii (San Jose, USA).

W Szkocji program pilotażowy prowadzony był przez Cisco i szkocką służbę zdrowia w Szkockim Centrum Telemedycyny, wśród pacjentów w wieku od 16 do ponad 75 lat (51% mężczyzn i 49% kobiet) od stycznia 2008 r.

W Kalifornii (USA) program pilotażowy prowadziły firmy UnitedHealth Group i Cisco we współpracy z HealthCare Partners od października 2008 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ