Centrum danych Emersona ze złotym certyfikatem LEED

0

Energooszczędne Globalne Centrum Danych firmy Emerson w St. Louis otrzymało dwa prestiżowe międzynarodowe wyróżnienia dla ekologicznych budynków i obiektów architektury: Złoty Certyfikat LEED oraz nagrodę Beyond Green High-Performance Building 2009.

System punktacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), stworzony przez amerykańską organizację Green Building Council i zweryfikowany przez Green Building Certification Institute, to narodowy program obejmujący: projekty, konstrukcje i realizacje wysoko wydajnych „zielonych” budynków. Firma Emerson uzyskała 40 z 51 możliwych do uzyskania punktów w certyfikacji LEED Gold.

Z kolei organizacja Sustainable Buildings Industry Council uhonorowała Global Data Center Emersona nagrodą Beyond Green w kategorii „Innowacyjne rozwiązania na rynku aplikacji niszowych”. Nagroda przyznawana jest inicjatywom, które kształtują, edukują i stają się katalizatorem zmian na rynku wysoko wydajnych budynków, jak również implementacji najlepszych praktyk odnośnie do wysoko wydajnych projektów i konstrukcji.

Położone w kampusie siedziby głównej w St. Louis Globalne Data Center, o powierzchni 3250 m2 (35 tys. stóp kwadratowych), wspiera operacyjne działanie fabryk i ośrodków badawczo-rozwojowych firmy Emerson na całym świecie. Nowe data center jest o 31% bardziej efektywne energetycznie od tradycyjnych centrów danych, a ponadto wyposażono je największą w stanie Missouri baterię słoneczną – o powierzchni 725 m2 (7800 stóp kwadratowych), składającą się z ponad 550 paneli słonecznych.

W stworzenie Global Data Center firma Emerson zainwestowała 50 mln USD. Maksymalną efektywność zużycia energii udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu najnowszych wydajnych technologii, m.in. systemów klimatyzacji precyzyjnej oraz rekomendowanych przez Emerson Network Power energooszczędnych strategii. Konstrukcja centrum danych została wykonana z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego. Ponad 80% powstałych w trakcie budowy odpadów konstrukcyjnych zostało odzyskanych i poddanych recyklingowi, zaś innowacyjne cechy projektu umożliwiły zaoszczędzenie ponad 4 km (2,5 mili) rur miedzianych i zminimalizowanie zużycia dodatkowych materiałów.

Nad projektem data center współpracowało z firmą Emerson biuro Fox Architects z siedzibą w St. Louis.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ