BenQ: ekologiczne monitory full HD z podświetleniem LED

0

Rozdzielczość full HD (1680×1080), kontrast 5 mln:1 (DCR), o 30% mniejsze zużycie energii, o 14,6% mniejszy ciężar, o 21,2% mniejsza grubość ekranu, śnieżnobiała obudowa z wygrawerowanym logo, certyfikaty ekologiczne: TCO 5.0, RoHS, Energy Star 4.1, EuP Energy, PC3R oraz EPEAT Gold – tak producent zapowiada rewolucję w świecie monitorów.

BenQ wprowadza na rynek pierwsze modele monitorów z technologią podświetlania ekranu LED. Są to dwa monitory panoramiczne z serii V: 24-calowy model V2400 Eco Full HD 1080p i 21,5-calowy model V2200 Eco Full HD 1080p, które stanowią wstęp do całej linii produktów LED, jakie BenQ zamierza sukcesywnie wprowadzać na światowy i polski rynek. Monitory nowej serii V Eco oddają strategię firmy BenQ wyrażoną hasłem „Look in’ Great” w zakresie mniejszego zużycia energii oraz ochrony środowiska.

W nowych modelach wykorzystano podświetlenie oparte na technologii diodowej LED, korzystnej dla środowiska, a także zapewniającej jednorodne i pełne podświetlenie matrycy, wysoki współczynnik kontrastu 5 mln:1 w zakresie pełnej czerni i najwyższej bieli. Dzięki technologii BenQ Senseye 3 Human Vision obraz jest czysty, ma bogate kolory i głęboką czerń.

Światło LED jest bardzo stabilne, co zapewnia komfort podczas długiej pracy. W dodatku monitory z podświetleniem LED uruchamiają się bardzo szybko w porównaniu z tradycyjnymi LCD. Oba nowe modele serii V Eco zużywają o 30% mniej energii w czasie pracy (V2400 Eco do pracy potrzebuje 28 W, a V2200 Eco 24 W, podczas gdy w monitorze 24″ z 4 lampami zużycie energii podczas eksploatacji wynosi 95-100 W).

Nowe modele są lżejsze o ok. 14,6% oraz cieńsze o ok. 21,2% od wyświetlaczy CCFL o porównywalnej wielkości ekranu (V2400 waży 4,9 kg, a V2200 4 kg). Znacznie ograniczono zużycie materiałów do pakowania (ok. 56%), co ma wpływ także na mniejsze zużycie paliwa w transporcie. Tradycyjne materiały do pakowania zastąpiono ekologicznymi: kartony oraz amortyzujące wypełnienie wykonane są w 80% z papieru z odzysku (zamiast stosowanego wcześniej Styrofoamu). Korzystne dla środowiska zmiany wprowadzono nawet w zakresie druku na kartonach – o 70% zmniejszono zużycie tuszu, który jest w 100% ekologiczny (wykonany na bazie soi).

Kolejną innowacją jest drukowanie krótkiej instrukcji obsługi bezpośrednio na wewnętrznej stronie opakowania zamiast na oddzielnym papierze. BenQ zrezygnował także ze stosowania trudnych w neutralizacji plastykowanych torebek na akcesoria oraz z dołączania instrukcji na krążkach CD, które wcześniej zastąpiły wersje drukowane. Teraz pełna instrukcja dostępna jest tylko w sieci.

Odświeżono także wygląd zewnętrzny monitorów serii Ecco V2400/2200, kontynuując nagrodzoną stylistykę asymetryczną znaną z poprzednich modeli tej serii – V2400W. Teraz śnieżnobiały kolor nawiązuje do czystej formy Natury. Konstrukcja wykonana jest w 28% z plastiku z odzysku, co jest zgodne z obowiązującymi standardami organizacji EPAT (program Green Electronics Counsil) oraz PC3R (organizacji promującej ponowne wykorzystanie, redukcję oraz recyklingu PC i monitorów). Obudowa nie zawiera żadnych kolorowych nadruków ani chemicznych warstw ochronnych, a logo BenQ jest na niej wygrawerowane.

Modele V2400 Eco oraz V2200 Eco mają certyfikaty TCO 5.0, RoHS, Energy Star 4.1, EuP Energy, PC3R oraz EPEAT Gold, w listopadzie zostanie im przyznany certyfikat Energy Star 5.0. Oba modele otrzymały również etykiety Taiwan Green Mark oraz China Environmental Label.

Nowe model będą dostępne w Polsce na początku listopada br.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ