Alcatel-Lucent zgodnie z Kodeksem Postępowania UE

0

Wspierając wysiłki branży w celu zwiększenia sprawności energetycznej produktów, firma Alcatel-Lucent podpisała Kodeks Postępowania Unii Europejskiej w sprawie zużycia energii przez sprzęt szerokopasmowy. Zobowiązała się tym samym do przestrzegania zasad kodeksu (wersja 3 z 2008 r.) odnośnie do szerokopasmowego sprzętu komunikacyjnego dla operatorów telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw, a także do utrzymania swoich produktów i usług na odpowiednim poziomie jakości i niezawodności.

Alcatel-Lucent będzie co roku przedstawiał Komisji Europejskiej informacje na temat zużycia energii przez sprzęt szerokopasmowy objęty Kodeksem Postępowania, głównie wdrażany w sieciach usługodawców. Do tej grupy zostały również włączone urządzenia przeznaczone dla biur i użytkowników indywidualnych, w tym terminale: DSL i sieci optycznych.

Obecnie najważniejszym celem firmy jest osiągnięcie określonych w kodeksie docelowych wartości zużycia energii dla co najmniej 90% całkowitej liczby portów w nowych, wprowadzanych na rynek modelach.

O zaangażowaniu Alcatela-Lucenta w rozwój ekologicznych technologii szerokopasmowych świadczy również jego udział w pracach instytucji standaryzacyjnych, takich jak ETSI (European Telecommunications Standards Institute), ATIS (Alliance for Telecommunications Industry Solutions) oraz ITU (International Telecommunications Union), a także organizacji Broadband Forum i Home Gateway Initiative, w których Alcatel-Lucent uczestniczy w tworzeniu ujednoliconej metodologii pomiaru zużycia energii oraz zajmuje się technikami obniżania tego zużycia w urządzeniach szerokopasmowych.

W 2008 r. Alcatel-Lucent zobowiązał się do zwiększenia o co najmniej 20% sprawności energetycznej swoich najważniejszych produktów w ciągu dwóch lat. Dla ponad 95% produktów przygotował deklaracje ekologiczne dotyczące zużycia energii, emisji szkodliwych substancji, materiałów wykorzystanych podczas produkcji, opakowań i możliwości utylizacji.

Na początku lata 2009 r. firma uruchomiła w swoich obiektach w miejscowości Villarceaux we Francji laboratorium energii alternatywnych oraz ośrodek pilotażowy dla firm telekomunikacyjnych.

W lipcu 2009 r. Alcatel-Lucent przedstawił nowy router 100 Gb Ethernet, który zajmuje mniej miejsca i zużywa mniej energii niż inne modele. Wykorzystano w nim funkcje zwiększające efektywność termiczną i obniżające zużycie energii, oparte na nowatorskich technologiach opracowanych w Bell Labs. Również w lipcu firma wprowadziła do sprzedaży „zieloną” platformę DSL.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ